آخرین اخبار

حاجی دلیگانی: غربی ها ثابت کردند که به مصوبات برجام متعهد نیستند

حاجی دلیگانی: غربی ها ثابت کردند که به مصوبات برجام متعهد نیستند نماینده مردم شاهین شهر ومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: غربی ها ثابت کردند که طرف مذاکره کننده قابل اطمینانی نیستند و همواره به مصوبات برجام در قبال ایران بی تعهدبودند. حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در مصاحبه با خبرنگارحماسه سازان در […]

اشتراک گذاری
20 بهمن 1399
کد مطلب : 45434

حاجی دلیگانی:
غربی ها ثابت کردند که به مصوبات برجام متعهد نیستند
نماینده مردم شاهین شهر ومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: غربی ها ثابت کردند که طرف مذاکره کننده قابل اطمینانی نیستند و همواره به مصوبات برجام در قبال ایران بی تعهدبودند.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در مصاحبه با خبرنگارحماسه سازان در شاهین شهر اظهارکرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام القرای جهان اسلام و کشوری که ده ها هزار شهید برای استقلال کشور خود نثارکرده برخود تکلیف می داند که دربرابر این بدعهدی های طرف های غربی برجام ایستادگی و حقوق خود را استیفا کند.

نماینده مردم شاهین شهر ومیمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی باقدردانی از مواضع حکیمانه و مقتدرانه مقام معظم رهبری دردیدار با فرماندهان نیروی هوایی ارتش خاطرنشان کرد: حضرت آیت الله خامنه ای بااشرافی که به مسائل جهانی دارند عالی ترین سیاست های کلان را به خوبی بیان کردند که “آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها حق هیچ‌گونه شرط‌گذاری ندارند زیرا تعهدات برجامی خود را نقض کردند و آن طرفی که باید شرط بگذارد جمهوری اسلامی است زیرا به تعهدات خود پایبند بود. بنابراین ایران هنگامی به تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت که آمریکا همه تحریم‌ها را در عمل و نه در حرف یا بر روی کاغذ، لغو کند و این لغو تحریم‌ها مورد راستی‌آزمایی ایران قرار گیرد. این، سیاست قطعی و غیرقابل برگشت جمهوری اسلامی و مورد اتفاق همه مسئولان است و هیچکس از آن عدول نخواهد کرد.”

دبیرهیئت رئیسه مجلس یازدهم اظهارداشت: مجلس شورای اسلامی به درستی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را امسال تصویب و دولت را موظف کرد که بر اساس ماده ۶ مصوب این طرح در صورت عدم اجرای کامل تعهدات کشورهای متعاهد طرف توافق هسته‌ای در قبال ایران و عادی شدن روابط کامل بانکی و عدم رفع موانع کامل صادرات و فروش کامل نفت و فرآورده‌های نفتی ایران و برگشت کامل و سریع ارز منابع حاصل از فروش، یک ماه پس از تصویب این قانون، اجرای داوطلبانه سند (پروتکل الحاقی) را متوقف کند.

وی تصریح کرد چندروز دیگری فقط باقیمانده است که غربی ها به تعهدات برجامی خود عمل کنند درغیر این صورت ایران نظارت های مندرج در سند الحاقی را متوقف و نظارت بازرسان را محدود خواهدکرد.

نماینده مردم شاهین شهر ومیمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی تاکید کرد که طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران چند هدف را دنبال می‌کند که هدف اول باز شدن قفل‌هایی است که بر صنعت هسته‌ای کشور وارد شده و احیای این برنامه پیگیری هدف‌های شهدایی مانند شهید فخری‌زاده، شهید شهریاری و سایر شهدای هسته‌ای کشور است که برای پیشرفت و توسعه کشورمان جانشان را فدا کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *