آخرین اخبار

خشک‌سالی بدترین وضعیت کشاورزی را در دشت برخوار رقم زد

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: دشت برخوار به علت خشک‌سالی، خشک شدن ۳۳ رشته قنات و ۱۰۰حلقه چاه کشاورزی، بدترین وضعیت کشاورزی را در بین دشت‌های استان اصفهان دارد. به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، حسینعلی حاجی دلیگانی ظهر امروز در دیدار مردمی با کشاورزان شهرستان برخوار با […]

اشتراک گذاری
14 خرداد 1398
کد مطلب : 37961

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: دشت برخوار به علت خشک‌سالی، خشک شدن ۳۳ رشته قنات و ۱۰۰حلقه چاه کشاورزی، بدترین وضعیت کشاورزی را در بین دشت‌های استان اصفهان دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، حسینعلی حاجی دلیگانی ظهر امروز در دیدار مردمی با کشاورزان شهرستان برخوار با حضور استاندار اصفهان اظهار کرد: دشت برخوار به علت خشک‌سالی، خشک شدن ۳۳ رشته قنات دولت‌آباد و ۱۰۰ حلقه چاه کشاورزی، بدترین وضعیت کشاورزی را در بین دشت‌های استان اصفهان دارد.

وی افزود: اگر آب پساب فاضلاب شهرستان برخوار به شرق اصفهان منتقل شود، کشاورزی این شهرستان به‌ طور کامل نابود خواهد شد و ۲۰۰ هزار نفر از مردم برخوار ناچار خواهند شد به مناطق دیگر کشور مهاجرت کنند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد که استاندار اصفهان جلوی اجرای طرح مطالعه نشده انتقال پساب از حبیب‌آباد را بگیرد و با شجاعت، لغو اجرای این طرح را اعلام کند.

حاجی دلیگانی اظهار داشت: کشاورزان برخواری امسال بابت عدم کشت اراضی کشاورزی ۱۰۰ میلیارد تومان ضرر کردند.

وی با طرح سوالی از استاندار اصفهان بیان کرد: چرا باید کشاورزان برخواری بابت خشک‌سالی و رها کردن بالاجبار کشاورزی از دریافت خسارت محروم باشند؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در پایان تصریح کرد: در صورت انتقال پساب به شرق اصفهان، ریزگردهای این منطقه آن‌چنان منتشر خواهد شد که شهر تاریخی اصفهان راهم در بر خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *