آخرین اخبار

✳ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: نمی توان تمامی مشکلات اقتصادی را ناشی از تحریم ها بدانیم/ فشار تحریم‌ها را با رفع سوءمدیریت‌ها می‌توان خنثی کرد.

✳ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: نمی توان تمامی مشکلات اقتصادی را ناشی از تحریم ها بدانیم/ فشار تحریم‌ها را با رفع سوءمدیریت‌ها می‌توان خنثی کرد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور اظهار داشت: نمی‌توان تمامی مشکلات اقتصادی کشورمان را ناشی از تحریم‌ها […]

اشتراک گذاری
28 خرداد 1397
کد مطلب : 32629

✳ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: نمی توان تمامی مشکلات اقتصادی را ناشی از تحریم ها بدانیم/ فشار تحریم‌ها را با رفع سوءمدیریت‌ها می‌توان خنثی کرد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور اظهار داشت: نمی‌توان تمامی مشکلات اقتصادی کشورمان را ناشی از تحریم‌ها بدانیم یا علت آن را تنها در سوء مدیریت‌ها دنبال کرد.

وی با بیان اینکه این انسان‌ها هستند که می‌توانند جهت‌دهی و بسیج منابع را مدیریت کنند، گفت: یکی از مشکلاتی که در حوزه اقتصاد با آن دست‌ به‌گریبان هستیم کمبود مدیرانی با روحیه جهادی و انقلابی است و در عوض جایگزین آنان افرادی هستند که روحیه ترس و رعب بر آن‌ها حاکم است.

عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس تصریح کرد: چنین مدیران مرعوبی، خیلی زود وحشت می‌کنند و هنگامی‌که نامی از تحریم‌ها به میان می‌آید به‌یک‌باره خود را می‌بازند.

وی خاطرنشان کرد: البته مدیرانی که در کشور مسئول هستند شاید در ظاهر عنوان کنند که ما تسلیم آمریکا نیستیم ولی در باطن دارای روحیه‌ای هستند که بلافاصله ترس بر آن‌ها مستولی شده و خود را تسلیم می‌کنند.

حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه در مواجهه با تحریم‌ها دو نوع برخورد می‌توان کرد، گفت: اگر مدیرانمان جهادی و شجاع باشند طریقه برخوردشان با تحریم‌ها به‌گونه‌ای است که آن را ناکارآمد کرده و تهدید تحریم را برای کشور تبدیل به فرصت می‌کنند.

وی یادآور شد: هرآن چیزی را که دشمن علیه کشورمان تحریم کند در کشور ظرفیت تولید و تأمینش وجود دارد، دیگر بالاتر از هواپیما از لحاظ صنعت و فنّاوری که وجود ندارد توانمندی‌اش درون کشور موجود است؛ یا مسئله موشک که توانمندی داخلی آن را داریم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تأکید کرد: چنین مدیرانی می‌توانند تحریم‌ها را خنثی کنند اما در مقابل وقتی جای این مدیران شجاع، انقلابی و معتقد به تکیه‌بر ظرفیت‌های داخلی که می‌توانند تحریم‌ها را بشکنند مدیرانی فاقد این روحیات باشند؛ اوضاع متفاوت است.

وی افزود: یعنی خیلی از مدیرانی که الآن سکان‌دار مدیریت اقتصادی کشور هستند انسان‌هایی ترسو و بزدل کسانی که تا تشری به آن‌ها زده می‌شود صحنه را ترک می‌کنند یا وقتی با اخم آمریکا مواجه می‌شوند بلافاصله خود را می‌بازند و می‎‌گویند تمام راه‌ها بسته شد و کاری از دستمان بر‌نمی‌آید، خواهند گفت حتی آب خوردن ما، محیط‌زیست و همه‌چیز ما در معرض تهدید است.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: دشمن زمانی که ببیند روحیه مدیران ما جهادی و شجاع است عقب‌نشینی کرده و فشار خود را کمتر می‌کند، مانند دورانی که ما بحث غنی‌سازی را از ۳٫۵ درصد به ۲۰ درصد رساندیم و دیدیم که دشمن خودش سراغمان آمد و گفت حاضرم کمک کنم، تحریم‌ها را کاهش بدهم و حاضر به انجام مذاکره هستم اما تا قبل از آن چنین حرفی را نمی‌زد و نمی‌آمد تسلیم شود.

وی اظهار داشت: زمانی که مدیرانی ترسو در بخش اقتصاد کشور حاکم باشند و تحریم‌ها را هم بپذیرند، دشمن گستاخ نیز متوجه است هرچه بیشتر فشار بیاورد نتیجه بهتری می‌گیرد بنابراین تحریم‌های خود را تشدید می‌کند تا بتواند امتیازات بیشتری کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *