آخرین اخبار

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: سیاست دولت در حذف یارانه ۲۴میلیون نفر، یک بام و دو هوایی است

حاجی دلیگانی در توضیح چرایی مقاومت دولت در برابر مصوبه مجلس برای حذف یارانه ۲۴میلیون نفر گفت: سیاست دولت در حذف یارانه بگیران پردرآمدها، یک بام و دو هوایی است حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز،  پیرامون توضیح و تشریح آخرین وضعیت حذف یارانه بگیران اظهار کرد: مجلس  در راستای […]

اشتراک گذاری
06 اردیبهشت 1395
کد مطلب : 21827

حاجی دلیگانی در توضیح چرایی مقاومت دولت در برابر مصوبه مجلس برای حذف یارانه ۲۴میلیون نفر گفت: سیاست دولت در حذف یارانه بگیران پردرآمدها، یک بام و دو هوایی است

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز،  پیرامون توضیح و تشریح آخرین وضعیت حذف یارانه بگیران اظهار کرد: مجلس  در راستای کمک به دولت و اجرای اهداف هدفمندی یارانه ها گام بلندی برای حذف یارانه سه دهک بالای جامعه که درآمدی بالای ۳۵ میلیون تومان دارند، برداشت.

وی با اشاره به اینکه دولت دراین زمینه کمی مقاومت داشت و  علی ای حال حذف یارانه بگیران پردرآمدها توسط مجلس تصویب شد و به شورای نگهبان برای تصویب نهایی رفته است، گفت: سیاست دولت یازدهم در امرحذف یارانه پردرآمدها به گونه ای یک بام و دو هوایی است، چرا که هم از طرفی خواستار کاهش تعداد یارانه بگیران دراین شرایط اقتصادی است و هم از طرفی خواستار پرداخت هزینه و تبعات آن نیست.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار تصریح  کرد:  معتقدم که بایستی با مردم صادقانه رفتار کرد، هرچیزی که با مردم صادقانه مطرح شد و صورت مسئله برای مردم به شکل صحیح بیان کردیم، طبیعتا مردم به رفع تنگناها کمک می کنند.

حاجی دلیگانی متذکر شد: مردم در شرایط سخت اقتصادی هستند  و تنگناهای زیادی به جهت اخراج کارگران و رکود شدید در امر معیشت مردم  وجود دارد، به نظرم دولت باید فکری اورژانسی و موثر برای کارگران اخراجی از واحدهای صنعتی در طول یکسال گذشته  ارائه بدهد و یک حمایت قوی تر داشته باشند.

وی افزود: در اجرای طرح حذف یارانه بگیران و شناسایی پردرآمدها قبل از عید نوروز، مشکلات و اشکالاتی وجود داشت که البته با مکاتباتی که با سازمان هدفمندی یارانه صورت گرفت، اصلاح شد.

گفتنی است، هفته گذشته نمایندگان مجلس با وجود مخالفت دولت مقرر کردند که سه دهک بالای جامعه از دریافت یارانه نقدی حذف شوند. این افراد شامل تجار، نمایندگان مجلس، قضات، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، کارکنان دولت که بالای ۳۵ میلیون تومان در سال حقوق دریافت می‌کنند، اعضای هیات رئیسه و بازرسان شرکت‌های دولتی و ایرانیان مقیم خارج از کشور هستند. نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کل کشور ضمن مخالفت با پیشنهاد کمیسیون تلفیق در صحن علنی گفت: «حذف یارانه نقدی سه دهک بالای جامعه شامل ۲۴ میلیون نفر نیست و این پیشنهاد قابلیت اجرا ندارد. نوبخت تصریح کرد: حذف سه دهک بالای جامعه مجموعا شامل ۷ میلیون ۵۶ هزار و ۵۲ نفر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *