آخرین اخبار

اعتراض شدید حاجی به پیشنهاد دریافت هزینه درمان کارگران

حماسه سازان ، طرح پیشنهاد دریافت هزینه درمان از کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی در صحن علنی مجلس کافی بود تا واکنش تند حسینعلی حاجی را در پی داشته باشد. نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اعتراض شدید به این پیشنهاد گفت: پولی که مردم […]

اشتراک گذاری
25 فروردین 1395
کد مطلب : 21730

حماسه سازان ، طرح پیشنهاد دریافت هزینه درمان از کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی در صحن علنی مجلس کافی بود تا واکنش تند حسینعلی حاجی را در پی داشته باشد.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اعتراض شدید به این پیشنهاد گفت: پولی که مردم به این صندوق واریز می کنند نه مال دولت است که برایش تصمیم بگیرد و نه مال کس دیگری فقط متعلق به کارگرانی است که سالیان پیش بعنوان حق بیمه واریز کرده اند و الزاماً بایستی صرف خودشان  بشود.

وی به بی عدالتی صورت گرفته در خصوص همسان سازی حقوق در این صندوق هم اشاره ای داشت و افزود: کارگران تأمین اجتماعی به این قضیه معترضند که چرا طرح همسان سازی برای مستمری بگیران لشگری، کشوری و کارکنان تأمین اجتماعی اجرا شده ولی برای کارگران زحمتکش اجرا نمی شود شما با این پیشنهاد عملاً یک خدمتی که بعنوان درمان داده می شود را می خواهید برایشان با اخذ وجه انجام دهید؟

حاجی دریافت فرانشیز درمان برای کسانی که بیمه آزاد به این صندوق می پردازند را نکوهش کرد و ادامه داد: این یک حق الناس است چون قانون تأمین اجتماعی هم الزام به درمان مجانی افراد تحت پوشش دارد و اگر در حال حاضر هم مبالغی دریافت می شود برخلاف قانون است.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر افزایش خدمات درمانی این سازمان اظهار داشت: تفکر خرید خدمات درمانی توسط سازمان به ضرر کارگران و بازنشستگان است و لذا لازم است توسعه واحدهای درمانی در سراسر کشور توسط این سازمان در دستور کار قرار گیرد مثلاً در دو شهرستان ما، اصلاً یکی از شهرستان ها فاقد درمانگاه حتی روزانه بوده و این موضوع باعث نارضایتی افراد تحت پوشش است.

حسینعلی حاجی در پایان این مصوبه را موجب نگرانی، ناراحتی و نارضایتی بزرگی در کشور دانست و آنرا برخلاف عدالت برشمرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *