آخرین اخبار

آقای حاجی در گفت‌وگو با تسنیم: دولت هرچه سریعتر اجرای طرح بهشت‌آباد از طریق تونل را به جریان بیندازد

نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه/برخوار در مجلس گفت: با توجه به اهمیت موضوع خشکسالی در اصفهان و رودخانه زاینده‌رود، دولت باید هرچه سریع‌تر اجرای طرح بهشت‌آباد از طریق تونل را به جریان بیندازد. حسینعلی حاجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به جریان دوباره زاینده‌رود و تداوم جریان این رودخانه در بستر زاینده‌رود اظهار داشت: […]

اشتراک گذاری
18 آبان 1394
کد مطلب : 19986

نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه/برخوار در مجلس گفت: با توجه به اهمیت موضوع خشکسالی در اصفهان و رودخانه زاینده‌رود، دولت باید هرچه سریع‌تر اجرای طرح بهشت‌آباد از طریق تونل را به جریان بیندازد.

حسینعلی حاجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به جریان دوباره زاینده‌رود و تداوم جریان این رودخانه در بستر زاینده‌رود اظهار داشت: خوشحال هستیم که بارش باران و نعمتی که خداوند در سال آبی گذشته و سال آبی امسال به مردم کل منطقه، استان‌های مختلف از جمله استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری عنایت کرد و میزان آب پشت سد بهتر از چند سال اخیر شد.

وی افزود: در حال حاضر مقداری آب برای گاوخونی و زیست‌محیطی زاینده‌رود و کشاورزان، شرق، غرب، شمال و جنوب استان اختصاص پیدا کرده و کشت پائیزه در اصفهان انجام می‌شود.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی درباره میزان آب اختصاص یافته به کشت پائیزه کشاورزان افزود: به هر حال آب اختصاص داده شده کافی نیست و به‌ویژه برای شمال اصفهان، میزان کمی آب اختصاص داده شده اما امیدوار هستم با بارندگی‌های بیشتر، آب بیشتری نیز به این مناطق اختصاص داده شود.

وی درباره تداوم جریان آب در رودخانه زاینده‌رود ادامه داد: اگر شرایطی به وجود آید که تا پایان سال آبی جاری یعنی در شهریور سال ۹۵، آب شرب ۴.۵ میلیون نفر جمعیت وابسته به آن تهدید شود، منطقی است که آب رودخانه به طور مجدد قطع شود اما دولت باید عزم خود را جزم کند و طرح انتقال آب بهشت‌آباد را آغاز کند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه اجرای طرح بهشت‌آباد از طریق تونل، یک امر اجتناب‌ناپذیر برای حیات آینده اصفهان به شمار می‌رود، ادامه داد: طرح بهشت‌آباد با وجود چندین سال مطالعه میدانی و بسیار خوب، متأسفانه با توجه به تغییرات وزارت نیرو در مسئول پروژه صورت داد و مباحثی که در رد نظرات کارشناسی داده، توقف‌هایی در راستای اجرای آن به وجود آورده است.

وی افزود: وزیر نیرو باید هرچه سریعتر به کار کارشناسی مراجعه و نظر خود را به آن معطوف کند تا اجرای این طرح هرچه سریعتر ابلاغ شده و به انجام برساند تا مانع تقسیم این موضوع بین مسئله استان یزد، کرمان و اصفهان شوند تا هزینه‌ها کمتر شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *