آخرین اخبار

دفاع لاریجانی هم کارساز نشد/نمایندگان بانظر حاجی موافقت کردند/حاجی:دفعه قبل هم برخلاف قانون در طرح دست بردید ازشما شکایت کردم و کمیسیون اصل ۹۰حق رابه بنده داد/باید با تفکر وتامل طرح را تهیه کنیم

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر ومیمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی صبح امروزیکشنبه۹۴/۷/۱۲در مخالفت با دوفوریت طرح اقدام متناسب و متقابل دولت ایران در اجرای برجام در سخنانی گفت: علت مخالفت بنده به این دلیل است که هنوز چند دقیقه‌ای از قرائت گزارش کمیسیون ویژه نگذشته و می‌بایست این گزارش را ما […]

اشتراک گذاری
12 مهر 1394
کد مطلب : 19659

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر ومیمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی صبح امروزیکشنبه۹۴/۷/۱۲در مخالفت با دوفوریت طرح اقدام متناسب و متقابل دولت ایران در اجرای برجام در سخنانی گفت: علت مخالفت بنده به این دلیل است که هنوز چند دقیقه‌ای از قرائت گزارش کمیسیون ویژه نگذشته و می‌بایست این گزارش را ما استماع می‌کردیم و بعد از آن با تفکر و تأمل این طرح را تهیه می‌کردیم.

وی افزود: سؤال بنده این است؛ از کجا قبل از اینکه گزارش قرائت شود طرحی توسط عده‌ای از همکاران تهیه شده و طوری برنامه‌ریزی شده که در همین چند روز تعطیلی چاپ شده است؟ اگر ما رأی دادیم و مجلس ۱۵ نفر را برای کمیسیون انتخاب کرد، برجام را بررسی کردند و الآن هم گزارش بسیار متقن، محکم، دقیق و جامعی تهیه شده که فکر نمی‌کنم در طول دیگر دوره‌های مجلس نمونه‌ای داشته باشد، واقعاً دست‌شان درد نکند و زحمت کشیدند که آن را تهیه کردند، عقل حکم می‌کند که برای بررسی این طرح فرصت بگذاریم، چرا باید در بزنگاه‌ها مجلس را تعطیل کنیم؟ چرا نباید چهارشنبه این هفته جلسه داشته باشیم؟ کجا می‌خواهیم برویم و چرا نباید هفته آینده جلسه داشته باشیم؟ ما داریم حقوق می‌گیریم و وظیفه داریم بایستیم، آیا کاری مهمتر از این هم داشتیم؟

حاجی تصریح کرد: علت اول مشکل این است که متن تهیه شده طرح دوفوریتی هیچ برداشتی از این گزارش کمیسیون برجام ندارد.

وی سپس به وقایع تیرماه۹۴ وطرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای اشاره کردو خطاب به لاریجانی گفت: آقای رئیس، شما در نوبت قبل هم وسط کار آمدید و به‌خلاف آئین‌نامه به موضوع ورود کردید. شما در گزارش کمیسیون امنیت ملی به‌خلاف قانون دست بردید و بنده از شما به کمیسیون اصل ۹۰ شکایت کردم که این شکایت در کمیسیون اصل ۹۰ رسیدگی شد و حق را به بنده داد و گفت که هیئت رئیسه و رئیس اشتباه کردند و تذکر داد، چرا مجدداً می‌خواهید این کار را انجام دهید؟

سخنگوی فراکسیون کارشناسی طرح ها ولوایح مجلس نهم با طرح این سؤال که “مگر ما چند طرح دوفوریتی دیگر در هیئت رئیسه نداریم؟” گفت: از کدام‌یک از تهیه کنندگان این طرح‌ها اجازه گرفتید و این طرح را در دستور قرار دادید؟ چرا دوباره می‌خواهید نظرات خودتان را یک‌طرفه به مجلس بقبولانید؟ برای مجلس زشت است، برای مجلس درست نیست که ۴۰ روز وقتش را به کمیسیونی بدهد و گزارش تهیه کند اما اکنون هیچ استفاده‌ای از این گزارش در تهیه طرح نشود، مگر در بند پیشنهادات اول نگفته است که طرح تهیه شود؟ این طرح چه‌زمانی تهیه شده است؟ پس باید قبول کنیم که این طرح قبلاً تهیه شده که چنین چیزی نیست.

وی ادامه داد: از طرفی محتوای این طرحی را که تهیه شده هرچه مطالعه کردم می‌بینم که هیچ ضمانت اجرایی ندارد در حالی که این گزارش که مختص مجلس و کمیسیون منتخب آن است، اشکالات اساسی به برجام وارد کرده که در این طرح دوفوریتی تماماً موضوع را پذیرفته و هیچ ضمانت اجرایی را برای اشکالات اساسی که در این گزارش وجود دارد برایش راهکاری ارائه نداده است، عملاً مجلس با این طرح راه دولت را رفته است، عزیزان، نگذاریم که چنین شود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس در همین زمینه افزود: پیشنهادم این است که طرح براساس متن گزارش کمیسیون ویژه بررسی برجام تهیه شود و هفته آینده هم جلسه علنی داشته باشیم. ما از قبل برجام مطالب متفاوتی شنیدیم اما امروز همه ملت ایران با این گزارشی که پخش شد که دو تا بند آن قرائت نشد، متوجه شدند که این طرح برجام چیزی نیست که به‌نفع ملت ایران باشد و در آینده مردم بیشتر خواهند یافت که این به‌نفع‌شان نبوده است وگرنه ما چه مخالفتی باید داشته باشیم؟ خواهش بنده این است که به دوفوریت این طرح رأی ندهید.

درادامه وپس از دفاع احمد توکلی ونیز علی لاریجانی که درکسوت رئیس جلسه وقت موافق دوم راگرفت تانمایندگان مجلس را باخود همراه کند ، رای نیاوردن دو فوریت طرح نشان داد که وکلای مردم در مجلس نظر حاجی را قبول دارند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *