آخرین اخبار

حاجی: همسران جانبازان جزو مظلوم و گمنام ترین افراد هستند

حسینعلی حاجی با بیان اینکه برگزاری همایش «آینه های صبور» می تواند گامی در تجلیل از همسران جانباز باشد، گفت: برگزاری اینگونه همایش ها کار بسیار خوبی است و ما این همه رزمنده داشته ایم و همه آنها از دامان پاک مادران و از خودگذشتگی همسران برخواسته اند. به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری […]

اشتراک گذاری
30 شهریور 1394
کد مطلب : 19533

حسینعلی حاجی با بیان اینکه برگزاری همایش «آینه های صبور» می تواند گامی در تجلیل از همسران جانباز باشد، گفت: برگزاری اینگونه همایش ها کار بسیار خوبی است و ما این همه رزمنده داشته ایم و همه آنها از دامان پاک مادران و از خودگذشتگی همسران برخواسته اند.

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده استان اصفهان با بیان اینکه برگزاری همایش «آینه های صبور» می تواند گامی در تجلیل از همسران جانباز باشد، گفت: برگزاری اینگونه همایش ها کار بسیار خوبی است و ما این همه رزمنده داشته ایم و همه آنها از دامان پاک مادران و از خودگذشتگی همسران شهدا و جانبازان برخواسته اند.

حاجی دلیگانی، شهدا، جانبازان و ایثارگران را از استوانه ها و پایه های اصلی نظام اسلامی ایران دانست و گفت: پرورش نیروی های رزمنده که رکن اصلی جنگ بوده اند، مدیون مادران شهدا است و همسران شهدا و جانبازان همواره به عنوان حامی و پشتیبان این عزیزان بوده اند.

وی با اشاره به رنج ها و از خودگذشتگی همسران جانباز، اظهار کرد: همسران جانبازان که بسیاری از آنها قبل از جانبازی به همسری این عزیزان درآمده اند، نه تنها دوران رزمندگی و دوری را تحمل کردند بلکه وظیفه نگهداری و پرستاری را پس از جنگ بر عهده داشتند.

حاجی دلیگانی رسالت همسران جانباز را بسیار مشکل دانست و تصریح کرد: بعد از دوران جانبازی تازه مشکلات و سختی ها شروع می شود و این بانوان به خاطر درد و رنج و زحماتی که در زمان مجروحیت و جانبازی همسرانشان به خصوص جانبازان ۷۰ درصد و ناتوان تر که نیاز به توجه ویژه داشتند، مجاهدت و فدا کاری کردند و می کنند. عمدتا خود این بانوان عزیز دچار کمر درد و مشکلات و بیماری هایی از این قبیل شدند و ما باید قدر شناس این عزیزان باشیم.

این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه آیا دولت و مردم توانسته اند دین خود را به جانبازان و همسرانشان ادا کنند؟ بیان داشت: من  فکر می کنم که کار خاصی برای آنها صورت نگرفته و حتی در حداقل ها هم که عرض یک خداقوت و تشکر بوده، کم کاری شده است. این عزیزان در واقع زحماتی را طی سالیان سال متحمل شده اند که جای تقدیر بیشتری دارد.

حاجی دلیگانی  در ادامه اضافه کرد: اگر رزمنده در یک لحظه مجروح شده و الان جانباز است، ولی همسران این عزیزان سالیان سال است که در حال مجاهدت و نگهداری از جانبازان هستند. این کار آنها اجر بسیار زیادی نزد خداوند دارد و وظیفه مسئولان و دستگاه های ذی ربط است که از اینها قدر دانی کنند.

وی با بیان اینکه همسران جانبازان جزو مظلوم و گمنام ترین افراد در جنگ و دوران پس از آن بوده اند، اظهار کرد: باید قدر و ارزش کار این زنان مجاهد را بدانیم و با تقدیر از آنها حداقل مرهمی بر سختی هایشان باشم.

حاجی دلیگانی  با بیان اینکه دولت و مجلس باید برنامه های خاصی برای خانواده های جانباز در نظر بگیرند و از آنها حمایت کنند، خاطرنشان کرد: در مجلس اقداماتی صورت گرفته اما کافی نیست و به نظر می رسد که کمیسیون اجتماعی و همچنین فراکسیون ایثارگران باید بنشینند و یک طرحی را برنامه ریزی و آماده کنند. البته عمدتا دولت باید لایحه بیاورد به جهت اینکه بار مالی در آن باید در نظر گرفته شود اما چه مجلس و چه دولت باید به فکر ایثارگران و کسانی که در راه انقلاب از خود گذشتگی کرده اند، باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *