آخرین اخبار

مدیر آموزش و پرورش شاهین شهر: تلاش های آقای حاجی برای رفع مشکلات منطقه قابل تحسین است.

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ظهر روز چهارشنبه ۹۴/۶/۱۱با حضور در اداره آموزش و پرورش شاهین شهر پس از اقامه نماز جماعت ظهر وعصر در جمع کارکنان این اداره به ایراد سخن پرداخت. وی ضمن اظهار خرسندی از دیدار با فرهنگیان و تبریک […]

اشتراک گذاری
16 شهریور 1394
کد مطلب : 19279

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ظهر روز چهارشنبه ۹۴/۶/۱۱با حضور در اداره آموزش و پرورش شاهین شهر پس از اقامه نماز جماعت ظهر وعصر در جمع کارکنان این اداره به ایراد سخن پرداخت.

وی ضمن اظهار خرسندی از دیدار با فرهنگیان و تبریک هفته دولت و روز کارمند گفت: هدفم از این دیدار عرض خدا قوت و تشکر از زحماتی است که در جهت آموزش و تربیت فرزندان این سرزمین می کشید.

حسینعلی حاجی در پاسخ به سوالی درموردوضعیت معیشتی فرهنگیان اظهار داشت: آنچه مورد توقع شماست رفع تبعیض فاحش دریافت حقوق و مزایا بین دستگاههای مختلف اجرایی است و این توقع کاملاً بحق و منطقی است و این عزم جدی می خواهد تا مسئولان کشور برای همیشه به این وضعیت خاتمه دهند.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تشریح وضع اعتبارات کشور خاطر نشان ساخت: باید توجه داشته باشیم که از بودجه سالانه ۲۳۰ هزار میلیارد تومانی کشور، بیش از ۱۸۰ هزار میلیارد تومان بودجه جاری است و این بدان معناست که تمام تلاش دولت معطوف به این است که حقوق پرسنل خود و بودجه جاری دستگاهها را تأمین کند در عین حال در چند سال اخیر بعلت کسری بودجه عملاً اعتباری برای پروژه های عمرانی تخصیص نیافته است.

ایشان به حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونین وی در منطقه اشاره کرد و افزود: کمبود فضاهای آموزشی بزرگترین چالش پیش روی منطقه ماست و امیدواریم ثمرات حضور مدیران ارشد آموزش و پرورش راهگشای این مشکل باشد ضمن اینکه برای اولین بار با رایزنی انجام شده ۳ باب مدرسه توسط بنیاد برکت در شاهین شهر و جهاد آباد در حال ساخت است که شاید گوشه ای از این مشکل را حل نماید.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس نهم مشکل سرانه را یکی دیگر از چالش ها عنوان کرد و ادامه داد: در کمیسیون بودجه و کمیسیون تلفیق بیشترین دفاع را از این موضوع داشتم و امسال برای اولین بار ۲۵۰ میلیارد تومان بعنوان سرانه تخصیص داده شد که اگرچه بسیار ناچیز است اما به جهت اینکه ردیفی کاملاً مستقل دارد می تواند مقدمه خوبی برای بودجه های آتی باشد.

حاجی در پایان به سوالات مختلف فرهنگیان پاسخ گفت.

گفتنی است پیش از سخنان نماینده مردم شریف شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، کمال مدیر آموزش و پرورش شاهین شهر ضمن عرض خیر مقدم گفت: هر کجا مشکلی داشته ایم به آقای حاجی مراجعه کردیم و انصافاً تلاش های ایشان برای رفع مشکلات منطقه قابل تحسین است.

وی همچنین با تشریح وضعیت فضاهای آموزشی از آقای حاجی خواست همچون گذشته یاریگر آموزش و پرورش برای رفع موانع و مشکلات باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *