آخرین اخبار

حاجی در آئین افتتاح آموزشکده فنی شاهین شهر :خواستار افزایش رشته ها و تبدیل آموزشکده به دانشگاه هستیم.

ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۹۳/۱۱/۱۷شاهین شهر، شاهد افتتاح آموزشکده فنی بود.در این مراسم که با حضور آقای دکتر شفیعی رئیس دانشگاه فنی حرفه ای کشور و استاندار محترم اصفهان برگزار شد، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ومیمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی طی سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به حضار در جلسه […]

اشتراک گذاری
20 بهمن 1393
کد مطلب : 16586

ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۹۳/۱۱/۱۷شاهین شهر، شاهد افتتاح آموزشکده فنی بود.در این مراسم که با حضور آقای دکتر شفیعی رئیس دانشگاه فنی حرفه ای کشور و استاندار محترم اصفهان برگزار شد، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ومیمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی طی سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به حضار در جلسه گفت: در ابتدای شروع مسئولیتم با انبوهی از مراجعین به دفتر که تحصیل کردگان بیکار بودند مواجه شدم از آنجائیکه بیشتر آنها فارغ التحصیل علوم انسانی بودند عملا پیدا کردن شغل متناسب با رشته شان میسر نبود از طرفی وجود بیش از ۲۴۰۰ واحد صنعتی در شاهین شهر و میمه بنده را بر آن داشت تا به فکر تاسیس یک دانشگاه فنی باشم تا فارغ التحصیل آن بتواند بلافاصله جذب بازار کار شود.

وی در همین زمینه ادامه داد: بر همین اساس یک دانشگاه فنی برای شاهین شهر و یک دانشگاه کشاورزی برای حبیب آباد در نظر گرفتیم و با دنبال کردن موضوع و پیگیری های مستمر بالاخره مرکز شاهین شهر امسال دانشجو جذب کرد و مرکز حبیب آباد انشاالله در سال آینده آغاز بکار خواهد کرد.

آقای حاجی با اظهار خرسندی از افتتاح این آموزشکده تاکید کرد: تقاضای بنده از آقای دکتر شفیعی این است که ضمن ارتقای آموزشکده به دانشکده و دانشگاه ، سه رشته جدید به این مرکز اضافه شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با تشکر از مسئولین شهر و شهرستان که در راه اندازی این آموزشکده تلاش کردند افزود: تشکر اصلی را باید از آقای حاجی کرد، ایشان بطور جدی وارد گود شدند و خیلی شفاف عرض می کنم اگر ایشان نبود مجوز نمی دادیم بنده سالهاست با ایشان دوست هستم یک روز به من پیامک داد اگر مجوز را صادر نکنی دیگر دوستی بین ما نخواهد بود. البته پیگیری های مستمر نتیجه داد و علاقه بین ما زیادتر شد. قدر ایشان را همه ما باید بدانیم که به فکر اشتغال جوانان است.

دکتر شفیعی در پاسخ به خواسته های مطرح شده گفت: بالاخره ما مجوز داده ایم و باید این راه را ادامه دهیم. صنعت مستقر درمنطقه شما نیاز های خود را بدهد تا براساس آن برنامه ریزی کنیم ، این دانشگاه تقاضا محور است امیدوارم این آموزشکده بزودی تبدیل به دانشکده و بلافاصله به پردیس دانشگاه تبدیل شود.

در پایان این مراسم آقای دکتر زرگرپور با بیان این نکته که اصفهان دومین استان دانشگاهی کشور است اظهار داشت: ۵ دانشگاه اصلی ، ۱۶۰ مرکز آموزش عالی ، ۳۳۰ هزار دانشجوی مشغول به تحصیل که بیش از ۷ هزار نفر از آنها در مقطع دکتری مشغول به تحصیل اند از ویژگیهای برتر استان اصفهان است.

استاندار اصفهان ادامه داد: بنده یک روز به دعوت آقای حاجی به شهر کمشچه رفته بودم تا یک واحد صنعتی را افتتاح کنیم در حالیکه جهت اقامه نماز مغرب وعشا به سمت مسجد می رفتیم ، آقای حاجی گوشی تلفن را بدون مقدمه به بنده داد و فقط گفت شما تایید کن گفتم چه کسی پشت خط است گفت آقای شفیعی است وبنده هم گفتم هر چه ایشان گفته ما هم موافقیم و آقای شفیعی به بنده گفت پس قول بدهید در مراسم افتتاحیه شرکت کنید و امروز علیرغم مشغله کاری برای وفای به قولم آمده ام البته بعداً آقای حاجی موضوع را برایم توضیح داد واین اتفاق مبارک امروز می افتد. بدانید اولویت استان ما دیگر صنعت وکشاورزی نیست و ما باید علوم وتکنولوژی را محور توسعه استان قرار دهیم.

در پایان این مراسم، حضار با حضور در محل آموزشکده از این مکان دیدن کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *