آخرین اخبار

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس: کشاورزان شاهین‌شهر اصفهان به دلیل کمبود آب، قادر به بازپرداخت وام خود نیستند

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه /برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزان بابت وام‌هایی که گرفته و تجهیزات آبیاری دبی را پیاده کردند اکنون بدهی زیادی داشته و دیرکرد و جریمه هم به آنها تعلق گرفته است. حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون خبری مبنی بر انتقال آب اصفهان به رفسنجان، […]

اشتراک گذاری
07 آبان 1393
کد مطلب : 15688

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه /برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزان بابت وام‌هایی که گرفته و تجهیزات آبیاری دبی را پیاده کردند اکنون بدهی زیادی داشته و دیرکرد و جریمه هم به آنها تعلق گرفته است.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون خبری مبنی بر انتقال آب اصفهان به رفسنجان، اظهار کرد: وزارت نیرو در این باره اقدام کرده اما در جلسه‌ای که حدود ۳ هفته پیش با وزیر داشتیم ایشان اعلام کردند که این ابلاغ را لغو می‌کنند و اینکه چه مقدار این گفته ایشان عملیاتی شود یا خیر، بحث دیگری است که باید ببینیم چگونه رفتار می‌کنند.

وی پیرامون پرداخت خسارت به کشاورزان آسیب‌دیده از خشکسالی، اظهار کرد: این موضوع در اختیار جهاد کشاورزی استان بوده و آنها باید این وام را توزیع کنند و انتظار است که جهادکشاورزی استان تمام تلاش خود را برای برقراری عدالت انجام داده که یکی از وجوه آن این است که به کسانی که در گذشته کمتر از زاینده‌رود و شبکه‌های آبیاری دریافت کردند نسبت به کسانی که بخشی از نیاز خود را به آب دریافت کردند، بیشتر توجه شود.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: بیشتر زمین‌های زراعی و باغی در اطراف ۲ کانال بل و حاجی‌آباد بوده و مجموعه‌هایی که از این کانال‌ها بهره‌گیری می‌کنند به آبیاری‌های دبی مجهز شدند اما در این چند سال آبی داخل لوله‌ها نبوده که از آن استفاده شود و متاسفانه کشاورزان بابت وام‌هایی که گرفته و تجهیزات را پیاده کردند اکنون بدهی بانکی زیادی داشته و دیرکرد و جریمه هم به آنها تعلق گرفته است.

وی با اظهار تاسف از مشکلاتی که برای کشاورزان منطقه شاهین‌شهرومیمه /برخوار به وجود آمده، تصریح کرد: بی‌عدالتی در این باره بیداد می‌کند و مسئولان استان به مشکلات کشاورزان برخوار، شاهین‌شهر و میمه بسیار بی‌توجه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *