آخرین اخبار

نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه: بستن ناف ۵ میلیون اصفهانی به یک تصفیه خانه کاملا اشتباه است

حاجی دلیگانی گفت: نباید بیان واقعیات برای مسؤولان تلخ باشد چرا که کشور باید بداند تامین آب ۵ میلیون اصفهانی تنها از طریق تصفیه خانه “بابا شیخ علی” کاملا اشتباه است و از نظر علمی و عقلی کار درستی نیست. به گزارش اصفهان شرق: نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای […]

اشتراک گذاری
16 شهریور 1393
کد مطلب : 15125

حاجی دلیگانی گفت: نباید بیان واقعیات برای مسؤولان تلخ باشد چرا که کشور باید بداند تامین آب ۵ میلیون اصفهانی تنها از طریق تصفیه خانه “بابا شیخ علی” کاملا اشتباه است و از نظر علمی و عقلی کار درستی نیست.

به گزارش اصفهان شرق: نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی پنجمین نشست خبری خود را در دهمین روز از شهریور ماه سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی برگزار کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی دیروز در ابتدای این نشست پیرامون کیفیت آب اصفهان سخن به میان آورد و گفت: میزان مصرف آب شرب شبکه بزرگ اصفهان برای ۳۰۰ روستا، ۱۶ شهرستان و بیش از ۶۰ شهر در زمان پیک مصرف آب این شبکه ۱۴٫۵ مترمکعب بر ثانیه است اما میزان تولید آب شرب در تصفیه خانه بابا شیخ علی ۱۰٫۵ متر مکعب بر ثانیه است و این بدان معناست که ۴ متر مکعب بر ثانیه آب کسری داریم.

وی با اشاره به اینکه این میزان کسری در گذشته از چاه های فلمن و در حد کلر زنی به آب بدون تصفیه تامین می شد، اظهارداشت: حرف ما این است که آن مقدار کمبود آب (۴ متر مکعب) بدون عملیات تصفیه و فقط در حد کلر زنی وارد شبکه آب شرب مردم می شود و از این رو بسیاری از کودکان خردسال گرگاب، گلدیس، شاهپورآباد و سین دچار اسهال و استفراغ شده اند که اگر به شبکه های بهداشتی این مناطق مراجعه و موضوع را بررسی کنید آمار گویای این حقیقت است.

نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امسال ۷۰ حلقه چاه در اصفهان بزرگ توسط شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان حفر شد که برخی از آنها آب قابل شرب ندارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با خشک شدن زاینده رود، دبی آن چاهها پایین آمده است، ادامه داد: در جلسات مدیریت بحران از شهرداری ها خواسته شده که هر گاه پیک مصرف به بالاتر از حد خود رسید، از چاههای فضای سبز استفاده کنند.

حاجی تاکید کرد: نباید بیان واقعیات برای مسؤولان تلخ باشد چرا که کشور باید بداند بستن ناف ۵ میلیون نفر به یک تصفیه خانه “بابا شیخ علی” کاملا اشتباه است و از نظر علمی و عقلی کار درستی نیست.

وی با اشاره به اینکه باید حقیقت ها بدون کم و زیاد اعلام شوند تا مسؤولان به فکر بیفتند، گفت: “چطور یک مشکل زیست محیطی در ارومیه به وجود می آید همه مسؤولان و صاحب نظران آن را تشریح و برای حل آن طلب کمک می کنند اما کسی غیر از اصفهانی ها درباره زاینده رود حرف نمی زند؟!”

نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: نوع مصالح به کار برده شده در ساخت پل های قدیمی مسیر زاینده رود که افتخارات این شهر و کشور هستند، نیازمند آب است؛ بنابراین اگر ما از مشکلات آب و خشکسالی در اصفهان سخن نگوییم چه کسی باید بگوید؟؛ دولتی ها که نگران صندلی های خودشان هستند پس ما باید حرف مردم را بازگو کنیم.

وی خاطر نشان کرد: ما نمی گوییم آب اصفهان به طور مستمر آلودگی دارد اما وقتی آب کم و مصرف بالا می رود، از هر چاهی آب در شبکه توزیع قرار می دهند و این صحیح نیست.

حاجی تاکید کرد: من متخصص آب نیستم اما حاضرم در خصوص مسائل آب و وضعیت بهداشتی آن مناظره کنم چرا که انسان درباره مسائل عمومی با پرسش مطلع می شود.

وی با بیان اینکه در سال ۸۰ در سفر مقام معظم رهبری درباره تونل بهشت آباد سخن به میان آمد تا آب از سرچشمه های کارون در فلات مرکزی و شهرهای اصفهان، یزد و کرمان بیاید، افزود: جالب است که حالا عده ای می گویند احداث این تونل کارشناسی نیست!

نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: آب باید مدیریت ملی داشته باشد تا همه انسان ها به حق خود برسند.

وی ادامه داد: استان اصفهان با سخاوتی که از خود نشان داد ۱۰ سال زودتر از بهره برداری کوهرنگ ۳، آب را به یزد رساند و این در حالی است که اکنون قضاوت ها در این باره ناعادلانه است.

حاجی تاکید کرد: اگر من استاندار اصفهان بودم و وزیر نیرو بدون اطلاع من به گلاب ۲ رفته و طرح را بازدید نموده و با قضاوتی اشتباه گلاب ۲ را متوقف می کرد، بدون شک استعفا می دادم، چون با این اندازه بی احترامی به مردم یک استان بعید است تکانی نخوریم!

بانک ها به دنبال تامین منافع خود هستند

نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی در خصوص تحقیق و تفحص از بانک‌ها  توسط مجلس، اظهارداشت: بدون تردید یکی از ابزارهای نظارتی مجلس تحقیق و تفحص است که براساس قانون اساسی، مجلس می‌تواند از هر مجموعه، نهاد و یا ارگانی بدون هیچگونه محدودیت دولتی و خصوصی بودن تحقیق و تفحص کند.

وی یکی از اثرگذارترین بخش های اقتصاد کشور را مجموعه بانک‌ها دانست و ادامه داد: ما معتقدیم در حال حاضر بانک‌ها آن گونه که شایسته و بایسته بود، نسبت به انجام رسالت خود برای خروج از رکود اقتصادی و ایجاد رونق اقتصادی اقدام نکرده اند.

حاجی با اشاره به اینکه سیستم بانکی کشور در حال حاضر بیش از آنکه به دنبال تأمین منافع ملی باشد، به دنبال تأمین منافع مربوط به خودش است، بیان داشت: نوع عملکرد بانک‌ها در ماه‌های اخیر حرکت به سمت رو به جلو و گشایش نبوده است.

وی اضافه کرد: با توجه به مسائل یادشده، جمعی از نمایندگان مجلس به این نتیجه رسیدند که از بانک‌ها تحقیق و تفحص به عمل آورند که طبیعتاً پس از به رأی گذاشتن این مورد و کسب رأی اکثریت مجلس در صحن علنی این مورد انجام می‌شود.

نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به انتقادات زیادی که از سوی مردم حوزه انتخاباتی‌ام نسبت به عملکرد بانک قوامین شده است، طرح تحقیق و تفحص از بانک قوامین را برای ارائه به هیئت رئیسه مجلس تهیه کرده‌ام، چراکه احساس کردم قشر ضعیف جامعه از سوی بانک قوامین از بابت وام‌های پرداخت شده دچار مشکل بزرگی شده‌اند.

در برخوار ۳۰ هزار نفر از اتباع بیگانه ساکن شده اند!

حاجی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از چالش‌های مهم منطقه برخوار را حضور زیاد اتباع بیگانه دانست و گفت: در شهرستان برخوار حدود ۳۰ هزار نفر از اتباع بیگانه ساکن هستند و این تعداد از مهاجرین موجب وجود و بروز مشکلات و معضلات اجتماعی زیادی شده‌اند.

وی در ادامه از اسف‌بار بودن وضعیت مواد مخدر و همچنین رشد بالای طلاق و مسائل فرهنگی مخرب حاصل از  هجمه‌های دشمن عنوان مهمترین چالش‌ها در حوزه انتخاباتی خود یاد کرد.

نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکل گیتی پسند و نگرانی های سرمایه گذاران و کارگران شاغل در این مجموعه ،این نوید را داد که بخشنامه مبنی بر ممنوعیت اعطای وام به شرکت گیتی پسند توسط بانک مرکزی لغو شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *