آخرین اخبار

دیدار با وزیر جهاد کشاورزی

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ساعت ۱۶ دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۱با وزیر محترم جهاد کشاورزی دیدار کرد. آقای حاجی ضمن تبریک به مناسبت دهه مبارک فجر و یوم اله ۲۲ بهمن به دعوت کتبی خود از آقای حجتی وزیر محترم جهاد کشاورزی جهت بازدید از حوزه انتخابیه […]

اشتراک گذاری
26 بهمن 1392
کد مطلب : 12487

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ساعت ۱۶ دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۱با وزیر محترم جهاد کشاورزی دیدار کرد.

آقای حاجی ضمن تبریک به مناسبت دهه مبارک فجر و یوم اله ۲۲ بهمن به دعوت کتبی خود از آقای حجتی وزیر محترم جهاد کشاورزی جهت بازدید از حوزه انتخابیه اشاره نمود و گفت: با توجه به قنات ها و محدودیت هایی که بر اثر خشکسالی برای کشاورزان این منطقه به وجود آمده، کشاورزی در شهرستان های ما بسیار مهم و حائز اهمیت است.

عضو کمیسیون برنامه‏‏،‏‏‏‏‏‏ بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به کشاورزان مهاجر منطقه نیز اشاره نمود و افزود: از هر دو شهرستان کشاورزان زیادی به استان های دیگر به خصوص استان های جنوبی جهت اشتغال و کشاورزی مهاجرت نمودند که بعضاً خساراتی به آنان وارد می آید که نمی توانند پیگیری و جبران نمایند.

مهندس حجتی وزیر محترم جهاد کشاورزی از حضور آقای حاجی و هیأت همراه ایشان و حسن توجه وی به مشکلات کشاورزان و دامداران تشکر و قدردانی نمود و گفت: از مشکلات کشاورزان استان اصفهان و شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار به خصوص وضعیت آب و خسارت های وارده به بخش کشاورزی و بهره برداران آن آگاهی دارم.

ایشان ضمن ابراز امیدواری جهت رفع مشکل آب که معضل اصلی کشاورزان است، افزود: در خصوص مشکلات بیمه کارفرمایان، درمان و بازنشستگی کشاورزان اقداماتی به عمل آمده تا گوشه ای از گرفتاری های آن بر طرف شود.

آقای حجتی با تأکید بر اینکه در اصفهان چاره ای جز استفاده بهینه از آب نداریم گفت: در خصوص تولیدات گلخانه ای در دو شهرستان افراد تحصیل کرده و و با تجربه داریم که جهت گسترش و توسعه اشتغال به آنان تسهیلات می پردازیم.

وزیر محترم جهاد کشاورزی در ارتباط با وام های سر رسیده شده کشاورزانی که دچار خشکسالی شده اند گفت: اجازه تمدید این وام ها داده شده است و باید پیگیری شود تا به صورت کلی مرتفع گردد.

در این جلسه آقای کشفی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهین شهر و میمه، آقای نقدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان برخوار، رئیس هیأت مدیره نظام صنفی شهرستان شاهین شهر و میمه، رئیس هیأت مدیره نظام صنفی شهرستان برخوار، رئیس هیأت مدیره تعاونی مرغ تخم گذار، مسئول تشکل های تعاونی برخوار و از کشاورزان خبره مهاجر منطقه نیز حضور داشتند و هر کدام مشکلات حوزه مربوط به خود را تشریح کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *