آخرین اخبار

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: شاخص‌ توزیع بودجه بر اساس شهرستان‌ها سنجیده شود

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت اصفهان را در بودجه سال ۹۳ خوب و برخوردار دیده و تنها راه برون‌رفت از این موضوع هم آن است که شاخص‌های توزیع بودجه، بر اساس شهرستان‌ها سنجیده شود. حسینعلی حاجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره بودجه سال ۹۳ استان […]

اشتراک گذاری
06 دی 1392
کد مطلب : 11758

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت اصفهان را در بودجه سال ۹۳ خوب و برخوردار دیده و تنها راه برون‌رفت از این موضوع هم آن است که شاخص‌های توزیع بودجه، بر اساس شهرستان‌ها سنجیده شود.

حسینعلی حاجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره بودجه سال ۹۳ استان اصفهان اظهار کرد: آن‌چه‌ که بودجه استان اصفهان نسبت به بودجه دیگر استان‌ها در لایحه بودجه سال ۹۳ آمده، کمتر نشده و از این نظر، آن‌چه که ما می‌بینیم به نسبت میزانی که دولت برای دیگر استان‌ها توزیع کرده، مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: دولت اصفهان را در بودجه سال ۹۳ خوب و برخوردار دیده و تنها راه برون‌رفت از این موضوع هم آن است که شاخص‌های توزیع بودجه، بر اساس شهرستان‌ها سنجیده شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه  مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کل بودجه کشور، نسبت به آن‌چه که نیاز بوده، بودجه کمی است و سال ۹۱، یک چهارم بودجه عمرانی محقق شد که صرف تعداد کمی از پروژه‌های عمرانی شد و سال ۹۲ پیش‌بینی می‌شود که وضع بهتری را نداشته باشیم و احتمالی این‌که وضعیت کاهشی را هم داشته باشیم.

حاجی افزود: در کل کشور پروژه‌هایی را داریم که در سال ۹۰ به انتظار دریافت بودجه کار شده و هم‌چنین در سال ۹۱ نیز به امید دریافت بودجه کار شده‌اند و طلب‌های ‌آن‌ها از دولت انباشته شده، محور بودجه امسال به این سمت می‌رود که طلب پیمان‌کاران پرداخت شود.

طلب پیمانکاران پروژه‌های عمرانی به صورت اوراق پرداخت می‌شود

وی خاطرنشان کرد: در جلسه دیروز مجلس یکی از مواردی که در تبصره ۶ بودجه در کمیسیون بودجه مصوب شد، این ‌بود که دولت بتواند تا سقف ۳ هزار میلیارد تومان، صورت وضعیت قطعی شده طلب پیمان‌کارانی که در پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و عمرانی هزینه کردند را بین یک تا ۳ سال با اراده اوراق معتبری، با حفظ ارزش پول طلب به آن‌ها پرداخت کند.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر پیمانکاری یک میلیارد تومان از سال ۹۲ از دولت طلب دارد، سال ۹۳ اصل پول به‌علاوه میزانی که از قدرت خرید این مبلغ کاسته شده، پرداخت می‌شود که البته این موضوع به لحاظ موازین شرعی در کمیسیون مورد بحث بود، که قرار شد در مورد جزئیات متن آن جلساتی تشکیل شود اما کلیات آن به تصویب رسید.

انتظار پیشرفت پروژه‌های عمرانی استان را نداشته باشیم

وی با بیان این‌که نمی‌توان انتظار داشت که پروژه‌های عمرانی استان تا سال آینده پیشرفت چشمگیری داشته باشند، افزود: در حالی که در سال ۹۱ و ۹۲ مبالغی را پیش‌بینی کردیم را نتوانستیم بیش از ۲۵ درصد آن را تامین کنیم، با توجه به  بودجه ۳۷ هزار میلیارد تومانی سال ۹۳، نمی‌توانیم شاهد فعالیت و پیشرفت چشمگیر در  پروژه‌های عمرانی را باشیم.

حاجی با اشاره به پیشنهاد دولت درباره پروژه‌های عمرانی تصریح کرد: پیشنهاد دولت این است که ۲۴۶ پروژه انتخابی دولت با تخصیص بودجه کامل به اتمام برسد که مجلس به دلیل مغایرت با عدالت محوری با آن مخالف است، زیرا در عین‌ حالی که پیشنهاد خوبی است اما اگر بر اساس منطق و نگاه عدالت محوری به آن توجه شود، پیشرفت حاصل می‌شود اما پیشرفت بر اساس عدالت محوری حاصل نمی‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه  مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این است که به میزان اعتباری که در اختیار داریم، در تمام استان‌ها و شهرستان‌ها یک یا ۲ پروژه‌ عمرانی که بر اساس نیاز روز است را به اتمام برسانیم.

انتهای پیام/ آ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *