آخرین اخبار

حاجی دلیگانی در گفتگو با مهر: خوی استکباری دولت آمریکا بر جهانیان آشکار شده است

اصفهان – خبرگزاری مهر: نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۳۴ سال پیش نشانه بصیرت ملت ایران است، گفت: با افشای جاسوسی های دولت آمریکا در روزهای اخیر خوی استکباری دولت آمریکا بر جهانیان آشکار شده، چیزی که ملت ایران بیش از ۳۰ سال پیش به آن […]

اشتراک گذاری
13 آبان 1392
کد مطلب : 11135
اصفهان – خبرگزاری مهر: نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۳۴ سال پیش نشانه بصیرت ملت ایران است، گفت: با افشای جاسوسی های دولت آمریکا در روزهای اخیر خوی استکباری دولت آمریکا بر جهانیان آشکار شده، چیزی که ملت ایران بیش از ۳۰ سال پیش به آن پی برده بود.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به نزدیک شدن به روز ۱۳ آبان به عنوان روز مبارزه با استکبار اظهار داشت: این روز از جمله ایام الله محسوب می شود که چند واقعه مهم در آن به وقوع پیوست که از جمله آنها تبعید حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۳ بود.

وی با اشاره به مناسبت دیگر این روزو به شهادت رساندن دانش آموزان بی‌گناه در سال ۵۷ توسط رژیم ستمشاهی افزود: این روز برای انقلاب اسلامی از ارزش خاصی برخوردار است چراکه یکی از مهم ترین وقایع جاودانه در تاریخ انقلاب اسلامی یعنی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نیز در این روز اتفاق افتاد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید داشت: امام خمینی (ره) به درستی حرکت دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم نامیدند که این نامگذاری حکایت از عظمت چنین روزی دارد.

آشکار شدن جاسوسی های دولت آمریکا، نشانه خوی استکباری این دولت

وی ادامه داد: در هفته اخیر اخبار شنود و جاسوسی توسط آمریکایی ها در ده ها کشور مطرح اروپایی، اعتراض های بسیاری را در جهان در پی داشته و همین حرکت های ضد ارزش نشان از خوی استکبارگری و سلطه گری این دولت است.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی نشانه بصیرت ملت ایران است، ابراز داشت: آنچه امروزه اروپایی ها درباره جاسوسی آمریکایی ها به آن دست پیدا کردند چیزی است که ۳۴ سال پیش ایرانی ها با تسخیر سفارت و در حقیقت لانه جاسوسی آمریکا به آن دست یافته بودند.

ارتباط با غرب از موضع قدرت باشد

وی با اشاره به اینکه ارتباط با غرب باید از موضع قدرت باشد، تصریح داشت: برخی به اشتباه تصور می کنند که ارتباط با غرب به معنای تسلیم شدن در برابر خواسته های آنها است و این در حالی است که اگر ایران از موضع ضعف وارد مذاکرات شود هیچ نتیجه ای برای کشورمان در برنخواهد داشت.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه /برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لازم است تیم دیپلماسی ایران از موضع صحیح پیروی کرده و با قدرت وارد مذاکرات شود تا بتوانیم به دستاوردهای مثبتی در روابط خارجی خود دست پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *