آخرین اخبار

تسنیم منتشر کرد/ متن کامل طرح تحقیق و تفحص مجلس از وضعیت پالایشگاه‌های کشور

خبرگزاری تسنیم: جمعی از نمایندگان مجلس با تهیه طرحی که به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شده است، خواستار تفحص از وضعیت پالایشگاه‌های کشور شدند. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، طرح تحقیق و تفحص از پالایشگاه‌های کشور با امضای ۵ نماینده تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد. متن کامل این طرح توسط گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم […]

اشتراک گذاری
08 آبان 1392
کد مطلب : 11101

خبرگزاری تسنیم: جمعی از نمایندگان مجلس با تهیه طرحی که به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شده است، خواستار تفحص از وضعیت پالایشگاه‌های کشور شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، طرح تحقیق و تفحص از پالایشگاه‌های کشور با امضای ۵ نماینده تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد. متن کامل این طرح توسط گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم به شرح ذیل منتشر می‌شود:

هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام

احتراما به استناد اصل ۷۶ قانون اساسی و ماده ۲۱۴ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ما امضا کنندگان زیر، درخواست تحقیق و تفحص از پالایشگاه‌های کشور (پالایشگاه‌های دولتی از سال ۱۳۸۸ تاکنون) (پالایشگاه‌های واگذار شده از زمان واگذاری تاکنون) در خصوص محورهای ذیل الذکر را داریم:

۱- نحوه تهیه میزان و قیمت مواد اولیه پالایشگاه‌های بزرگ، متوسط و کوچک

۲- نحوه فروش، میزان و قیمت فرآورده‌های پالایشگاه‌های بزرگ، متوسط و کوچک

۳- نحوه و نوع محاسبه پرداخت و دریافت وجوه مواد اولیه (نفت خام، میعانات گازی و …) و فرآورده‌های پالایشگاه‌ها با دولت

۴- نحوه، نوع و میزان تهاترهای انجام شده درخصوص مواد اولیه و فرآورده‌ها با دولت و بخش‌های دیگر

۵- نحوه محاسبه، میزان و قیمت صادرات و تولیدات پالایشگاه‌های کشور و شرکت‌های وابسته

۶- شیوه قیمت‌گذاری، ارزش ریالی، نحوه و میزان پرداخت وجه، نحوه واگذاری، نحوه انتخاب و میزان و سهم هر کدام از خریداران، پالایشگاه‌ها و شرکت‌های وابسته واگذار شده توسط دولت

۷ – بررسی وضعیت و شرایط کارکنان، نیروهای شرکتی و پیمانکاران،‌ تغییرات شغلی، نحوه استخدام یا بکارگیری، نحوه و میزان کل پرداختی پالایشگاه‌ها و شرکت‌های وابسته

۸- بررسی میزان پرداخت یا عدم پرداخت و حقوق دولت و دستگاه‌های محلی توسط پالایشگاه‌ها و شرکت‌های وابسته

این در خواست تحقیق و تفحص به امضای حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه، علیرضا محجوب نماینده تهران، حسن کامران و حمیدرضا فولادگر نمایندگان اصفهان رسیده است.

نادر قاضی‌پور یکی از امضا کنندگان این طرح در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در خصوص این طرح تحقیق و تفحص اظهار داشت: با توجه به اینکه در هر درخواست تحقیق و تفحص ۵ نفر از امضاکنندگان جزو هیئت می‌شوند لذا ما این درخواست را با ۵ امضا تحویل هیئت رئیسه دادیم تا هر ۵ نفرمان در هیئت تحقیق و تفحص حضور داشته باشیم.

وی افزود: با این کار، می‌خواهیم جلوی بوجود آمدن افرادی مانند آقای (ر) در حوزه پالایشگاه‌های کشور را بگیریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *