آخرین اخبار

آقای حاجی در گفت‌وگو با فارس: ۱۵ هزار نفر اتباع بیگانه بدون مجوز در برخوار حضور دارند

نماینده مردم شهرستان‌های شاهین‌شهر، میمه وبرخوار گفت: ۲۰ هزار نفر از اتباع بیگانه در شهرستان برخوار ساکن و مشغول فعالیت هستند که ۱۵ هزار نفر از این اتباع بیگانه بدون مجوز قانونی فعالیت می کنند. حسینعلی حاجی دلیگانی، امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در اصفهان با بیان اینکه کارفرمایانی که در شهرستان‌های […]

اشتراک گذاری
22 شهریور 1392
کد مطلب : 10510

نماینده مردم شهرستان‌های شاهین‌شهر، میمه وبرخوار گفت: ۲۰ هزار نفر از اتباع بیگانه در شهرستان برخوار ساکن و مشغول فعالیت هستند که ۱۵ هزار نفر از این اتباع بیگانه بدون مجوز قانونی فعالیت می کنند.

حسینعلی حاجی دلیگانی، امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در اصفهان با بیان اینکه کارفرمایانی که در شهرستان‌های شاهین شهر، میمه وبرخوار از اتباع غیرمجاز استفاده می‌کنند، مشمول جریمه‌های قانونی‌ می‌شوند، اظهار کرد: با توجه به اشغال برخی فرصت‌های شغلی از سوی اتباع غیرمجاز، توصیه می‌شود مسئولین مربوطه در چارچوب قانون، اتباع فاقد مدارک اقامتی را از طریق بازرسان کار با هماهنگی مراجع متولی قضایی دستگیر و نسبت به طرد آن‌ها از شهرستان برخوار اقدام کنند.

وی افزود: برای زندگی کردن اتباع مجاز در شهرستان‌های شاهین‌شهر، میمه و برخوار در چارچوب ضوابط، قوانین و مقررات هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد.

عضو اکثریت فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه موضوع اتباع بیگانه به خصوص اتباع غیرمجاز افاغنه دارای خواسته دو گزینه‌ای در شهرستان بر خوار است، ادامه داد: از یک طرف اکثریت مردم خواستار این هستند که محدود سازی شوند و از طرف دیگر عده قلیلی از صاحبان واحدهای صنعتی و مرغداری‌ها  این شهرستان به شدت پیگیر هستند این افراد در واحدهای صنعتی و پرورشی آن‌ها همچنان بمانند و مشغول فعالیت باشند.

وی با بیان اینکه نزدیک به  ۲۰ هزار نفر از اتباع بیگانه در شهرستان برخوار ساکن  و مشغول فعالیت هستند، متذکر شد: ۱۵ هزار نفر از این اتباع بیگانه که موجب معضلات اجتماعی فراوانی در این شهرستان شده‌اند بدون هیچ گونه مجوز قانونی به اسکان و اشتعال مشعولند و مسئولین استان باید هرچه زودتر نسبت به موضوع مطرح‌شده چاره‌اندیشی کنند.

وی با بیان اینکه پیگیری‌های زیادی را انجام داده‌ایم، تاکید کرد: از جمله این پیگیری‌ها می‌توان به مصوبه شورای تأمین شهرستان برخوار اشاره کرد که از ورود اتباع بیگانه غیرمجاز به شدت جلوگیری به عمل آورده است.

حاجی دلیگانی با اشاره به سفر اخیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اصفهان و جلسه نمایندگان با آقای ربیعی، تصریح کرد: یکی از درخواست‌ها که در این جلسه مطرح شد پیگیری موضوع اتباع بیگانه به خصوص افرادی که به صورت غیرقانونی از فرصت‌های شغلی در منطقه اصفهان استفاده می‌کند، بوده است.

انتهای پیام/۶۳۰۰۳/خ۳۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *