آخرین اخبار

آقای حاجی: رییس جمهور منتخب برای انتخاب کابینه استقلال رای داشته باشد

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت که رییس‌جمهور منتخب نباید برای انتخاب کابینه تابع اظهارنظر دیگران باشد و باید در این زمینه استقلال رای داشته باشد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: اگر به دولت آقایان هاشمی و خاتمی و احمدی‌نژاد نگاه کنیم، جدا از شخصیت […]

اشتراک گذاری
22 تیر 1392
کد مطلب : 9880

26260_orig

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت که رییس‌جمهور منتخب نباید برای انتخاب کابینه تابع اظهارنظر دیگران باشد و باید در این زمینه استقلال رای داشته باشد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: اگر به دولت آقایان هاشمی و خاتمی و احمدی‌نژاد نگاه کنیم، جدا از شخصیت روسای جمهور، برخی ناکامی‌های آنها در اجرای اهدافشان به نوع همکارانی برمی‌گردد که آنها انتخاب می‌کنند؛ به ویژه کسانی که با فشار گروه‌های بیرونی یا افراد خاص به هیات دولت راه یافته‌اند.

وی افزود: اگر رییس‌جمهور تابع حرف‌ها و فضایی که گروه‌ها و برخی افراد خاص ایجاد می‌کنند، قرار نگیرد که از روحیه آقای روحانی هم چنین چیزی برمی‌آید و استقلال رای خود را حفظ کند موفق خواهد بود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با تاکید بر لزوم پرهیز مطبوعات از گمانه‌زنی درباره وزرای کابینه آینده تصریح کرد: اینکه افراد معیارها را معین کنند خوب است اما نام بردن از افراد و گزینه‌های احتمالی به نوعی توهین به رییس جمهور است. گویی او نمی‌داند چنین گزینه‌ای وجود دارد و برخی می‌خواهند به او کمک کنند.

حاجی با بیان اینکه طرح اسامی افراد به عنوان گزینه‌های احتمالی کابینه نوعی اعمال فشار و تحمیل نظر به رییس‌جمهور منتخب است، گفت: این کار شایسته مطبوعات ما نیست.

این نماینده اصولگرای مجلس در پایان تصریح کرد: معمولا افرادی در کابینه دچار مشکل و ناسازگاری در انجام وظایف خود می‌شوند که با فشار و رانت خاصی به کابینه راه پیدا کرده‌اند اما وقتی رییس جمهور خودش افرادی را انتخاب می‌کند، طبیعتا نسبت به گزینه‌های دیگر آینده امیدوارکننده‌تری خواهند داشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *