آخرین اخبار

درزمان مسئولیت آقای حاجی :کاهش بیکاری به حدود ۹ درصد در کاشان

حسینعلی حاجی معاون استاندار اصفهان و فرماندار شهرستان کاشان دو اتفاق مهم در دولت نهم و دهم افتاده  است: اول اینکه ما شاهد رشد صدور پروانه بهره برداری و همچنین سرمایه گذاری در صنعت، در کاشان بودیم و اتفاق دومی که رخ داده تمرکززدایی از مرکز تهران به سمت شهرستان هایی که ظرفیت های لازم را دارا بودند و […]

اشتراک گذاری
29 آذر 1390
کد مطلب : 987


حسینعلی حاجی
معاون استاندار اصفهان و فرماندار شهرستان کاشان

دو اتفاق مهم در دولت نهم و دهم افتاده  است:
اول اینکه ما شاهد رشد صدور پروانه بهره برداری و همچنین سرمایه گذاری در صنعت، در کاشان بودیم و اتفاق دومی که رخ داده تمرکززدایی از مرکز تهران به سمت شهرستان هایی که ظرفیت های لازم را دارا بودند و هستند.در این رابطه یکی از تصمیمات خوب و مهم انتقال این واحد صنعتی بسیار مهم و اثرگذار در شهرستان کاشان بوده است . با انتقال سایپا کاشان به این منطقه یک نقطه عطف و یک تحول بزرگ در این منطقه را شاهد خواهیم بود.
اولا به جهت اینکه این صنعت جزو صنایع مادر است، بنابراین طبیعی است که با ورود خود  بستر مناسبی را برای استقرار بیشتر صنایع بالادستی و پایین دستی فراهم می کند.
دوم اینکه ظرفیت های بالقوه شهرستان را به بالفعل تبدیل می کند، از جمله نیروهای انسانی ماهر و تحصیل کرده ای که در این منطقه وجود دارند بکارگمارده می شوند.
سوما با توجه به راه های ترانزیتی  و دسترسی هایی که به  جهت مرکزیت کاشان برای کشور وجود دارد از این ظرفیت ها استفاده می شود و همچنین از زیرساختهای مناسبی که مثل برق در این شهر وجود دارد و دیگر امکاناتی  که این نوع صنایع نیاز دارند مورد بهره برداری قرار می گیرد.
نکته دیگری که اثر می گذارد موضوع اشتغال زایی است به اعتقاد ما همین حالا که به صورت آزمایشی تا به حال این شرکت فعال شده و نرخ بیکاری در این شهر حدود ۹ درصد شده و در فاز اول هم که بالغ بر ۱۶۰۰ نفر را بکارمی گیرد  و باعث می شود که ۶ هزار نفر را هم غیرمستقیم برای آن ها اشتغال ایجاد شود و در فاز دوم شرکت که ۳ هزار نفر را می تواند بکار گیرد و اشتغال زایی مستقیم داشته باشد بالغ بر ۲۰ هزار نفر را به طور غیرمستقیم می تواند ایجاد شغل کند.
ما به عنوان شهرستان آمادگی این را داریم که کل صنعت سایپا را در شهرستان میزبان باشیم و بتوانیم ظرفیت هایی که هست را در اختیارشان قرار دهیم از لحاظ زمین، نیروی انسانی، زیرساخت ها که می توانند در این منطقه توسعه داشته باشند و ما  اعلام آمادگی کردیم و خوشبختانه دوستان شرکت هم پذیرفتند که خط   پرس بدنه و همچنین خط رنگ پلاستیک را در این منطقه بیاورند و مستقر کنند.
آمادگی برای دیگر صنایع هم داریم که ظرفیت ها و بسترهای موجود را در اختیارشان قرار دهیم. البته ما ادعا نمی کنیم ولی مسولین شرکت سایپا کاشان بایستی قضاوت کنند که از لحاظ حمایت ها، پشتیبانی ها و رسیدگی به موانعی که شرکت داشته تا چه مقدار ما کمک کننده بودیم .به اعتقاد ما هرگونه نیازی که این صنعت داشته و در توان این شهرستان بوده در اختیارشان قرار داده ایم و سعی کرده ایم که کمک کننده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *