آخرین اخبار

آقای حاجی خبر داد: اختصاص ۳۰ درصد عوارض گاز شهری به ایجاد تأسیسات گرمایشی در مدارس

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی حاجی دلیگانی به فارس گفت: صبح امروز کمیسیون تلفیق موارد مهمی را از بخش هزینه‌ها تفکیک کرد که این مصوبات با نگاه ایجاد انضباط مالی بیشتر و توجه به نقاط محروم انجام شد. وی افزود: از جمله این مصوبات آن بود که دولت را محدود کرد […]

اشتراک گذاری
10 اردیبهشت 1392
کد مطلب : 9144

26199_origحاجی

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی حاجی دلیگانی به فارس گفت: صبح امروز کمیسیون تلفیق موارد مهمی را از بخش هزینه‌ها تفکیک کرد که این مصوبات با نگاه ایجاد انضباط مالی بیشتر و توجه به نقاط محروم انجام شد.

وی افزود: از جمله این مصوبات آن بود که دولت را محدود کرد که تنها تا ۱۰ درصد می‌تواند جابه‌جایی در بخش‌های مختلف بودجه انجام دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید ردیفی توسط دولت برای عوارض شهرداری در بخش مالیات بر ارزش افزوده ایجاد شود و ۱۰۰ درصد آن اختصاص داده شود.

وی ادامه داد: همچنین مصوب شد به ازای هر مترمکعب گاز مصرفی مردم شهرها ۷۵ ریال عوارض در نظر گرفته شد که از این مقدار ۳۰ درصد آن باید به ایجاد تاسیسات گرمایش در مدارس اختصاص داده شود.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه پیش از این مصوب شده بود هر مترمکعب آب شرب مصرفی شهری ۱۰۰ ریال اخذ شود، تاکید کرد: امروز مصوب شد این مقدار بودجه صرف آب‌رسانی بهداشتی برای آب شرب روستاها شود.

وی اضافه کرد: همچنین مصوب شد که افتتاح حساب توسط شرکت‌های تابع وزارت نفت با اطلاع و هماهنگی بانک مرکزی انجام شود.

نماینده شاهین شهر،میمه و برخوار تصریح کرد: امروز ۱.۷ میلیارد دلار به ازای طرح‌های کشاورزی در امر سرمایه در گردش اختصاص داده شد و همچنین عنوان شرکت‌های دانش‌بنیان به استفاده‌کننده‌های تسهیلات بند ۸.۱ بودجه اضافه شد.

وی افزود: مصوبه دیگر این بود که در نقاطی که پالایشگاه توسط بخش خصوصی ایجاد و لوله‌کشی نفت خام لازم است این کار توسط دولت صورت بگیرد و از محل اعتبارات تسهیلات معین شده در بند ۵.۴ قانون لایحه بودجه، ۱۰ درصد به طرح‌هایی که ایثارگران ارائه می‌دهند، پرداخت شود.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۲ بیان کرد: همچنین مصوب شد به افرادی که نیروگاه برق احداث می‌کنند وام و تسهیلات لازم داده شود./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *