آخرین اخبار

عضو کمسیون برنامه و بودجه مجلس: ایجاد آرامستان در شاهین‌شهر تبعات روحی و روانی خاصی را به دنبال دارد

عضو کمسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ایجاد آرامستان عمومی در شاهین‌شهر تبعات روحی و روانی خاصی را به دنبال دارد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به طرح آرامستان عمومی شمال اصفهان، اظهار کرد:  برای ایجاد این آرامستان در فرمانداری شهرستان شاهین‌شهر جلساتی برگزارشده بود که بعد از […]

اشتراک گذاری
01 اردیبهشت 1392
کد مطلب : 9070
imagesآرامستان
عضو کمسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ایجاد آرامستان عمومی در شاهین‌شهر تبعات روحی و روانی خاصی را به دنبال دارد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به طرح آرامستان عمومی شمال اصفهان، اظهار کرد:  برای ایجاد این آرامستان در فرمانداری شهرستان شاهین‌شهر جلساتی برگزارشده بود که بعد از اطلاع از این جلسه به آن اعتراض شد.

وی افزود: مبنای این طرح بر آن بود که یک هزار و ۷۲۳ هکتار از زمین‌های شمال غرب واقع در شهرستان شاهین شهر را برای ایجاد آرامستان عمومی به این موضوع اختصاص دهند.

عضو کمسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: با توجه به اخبار به دست آمده، قرار بود که این موضوع در کارگروه‌های مختلف بررسی و در روز یکشنبه توسط شورای برنامه‌ریزی و توسعه استانداری به تصویب برسد.

وی بیان داشت: با توجه به جلسه‌ای که در روز گذشته توسط مسئولان شهرستان صورت گرفت؛ نامه‌ای برای جلوگیری از اجرای طرح آرامستان عمومی شمال غربی اصفهان نوشته و تقدیم استاندار محترم اصفهان شد.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به امکان به وجود آمدن معضلات و مشکلات اجتماعی توسط این آرامستان تأکید کرد: استاندار اصفهان دستور لازم برای توقف طرح و بررسی کارشناسی بیشتر را صادر کرد.

وی تصریح کرد: عمده مخالفت ما با این طرح این بود که زیرساخت‌های لازم در منطقه برای چنین طرحی وجود ندارد و استعدادهایی که در منطقه هست، برای توسعه و عمران آرامستان حیف است.

نماینده مردم شاهین‌شهر و برخوار با اشاره به اینکه شاهین‌شهر یک شهر زیبا با مبلمان شیک است، اظهار کرد: حیف است که ورودی اصفهان چنین مهری به نامش ثبت شود، چراکه اثرات روحی و روانی خاص خود را به دنبال دارد.

وی اضافه کرد: البته نظر کارشناسان گروه اتک بر این است که آرامستان‌های بزرگ به کوچک‌تر تقسیم شوند و حتی در خود شهرها ایجاد شود.

حاجی‌دلیگانی در پایان عنوان کرد: از دیدگاه روانشناسی هم گروه اتک بررسی کرده بودند که کلانشهری مثل اصفهان اگر آرامستان آن متمرکز باشد به صلاح شهروندان نیست و تأثیر روحی و روانی منفی را به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *