آخرین اخبار

طرح سفیران خدمت به صورت ۱۰۰% ابتکاری توسط فرماندار محترم راه اندازی شد

بسمه تعالی گزارش عملکرد فرمانداری شهرستان کاشان ملاقاتهای فرماندار ( مردمی ، مدیران ، خانواده های شاهد) در سه سال ۸۵ ـ ۸۶ ـ ۸۷ برنامه ملاقاتهای مردمی فرماندار با مردم براساس برنامه از پیش اعلام شده هفته ای دو روز و در بعضی زمانها هفته ای یکروز انجام می شود ، مردم براساس وقت […]

اشتراک گذاری
17 آذر 1390
کد مطلب : 900

بسمه تعالی

گزارش عملکرد

فرمانداری شهرستان کاشان

ملاقاتهای فرماندار ( مردمی ، مدیران ، خانواده های شاهد) در سه سال ۸۵ ـ ۸۶ ـ ۸۷

برنامه ملاقاتهای مردمی فرماندار با مردم براساس برنامه از پیش اعلام شده هفته ای دو روز و در بعضی زمانها هفته ای یکروز انجام می شود ، مردم براساس وقت قبلی که برای آنان تعیین شده و تلفنی به اطلاع آنان رسیده در فرمانداری حضور می یابند و ترتیب کار بدین گونه است که مردم و مراجعان بدون هرگونه واسطه مستقیماً مطالب خود را با فرماندار مطرح نموده و فی المجلس امور آنان از فرماندار به معاونین و مشاورین فرماندار که در اتاق ملاقات حضور دارند ارجاع و خواسته های مردم همانجا مورد بررسی و گفتگو قرار گرفته و راه حل مناسب اتخاذ و اقدامات و پیگیری لازم صورت می گیرد.

براساس این برنامه خوب و مردمی حداقل هفته ای ۲۰ الی ۳۰ مورد ملاقات عمومی موفق بین مردم و فرماندار صورت    می گیرد که متعاقب آن مشکلات اداری و اجرائی مردم مجداله حل و فصل ونتیجه مطلوب عاید مراجعان می گردد.

ضمناً برنامه ملاقات مردمی نسبت به دوره قبل ۸۰%  به صورت کیفی و کمی رشد و پیشرفت دارد.

تعداد جلسات

تعداد ملاقاتها

جمع کل

۱۳۶

۲۰نفر

۲۷۲۰ مورد

ملاقاتهای مدیران در سه سال ۸۵ ـ ۸۶ ـ ۸۷

در هفته به صورت یک روز مشخص که معمولاً با احتساب سال ۸۵ و ۸۶ در روزهای شنبه ، یکشنبه ، سه شنبه و پنج شنبه بوده و می باشد و بنا به درخواست مدیران محترم ادارات و … در خصوص مسائلی که درسطح شهرستان یا مجموعه مربوطه رخ می دهد به صورت تلفنی ، کتبی یا حضوری تعیین وقت صورت پذیرفته و در بعضی موارد به صورت ویژه انجام                   می گیرد نسبت به دوره های گذشته حدود ۷۰% کیفی و کمی حج گردش امور در این زمینه افزایش داشته است .

تعداد جلسات به صورت رسمی

تعداد ملاقات

جمع کل

۱۰۸

۱۰ نفر

۱۰۸۰ مورد

دیدار خانواده شهداء

هر هفته سه شنبه شبها بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور فرماندار ، معاونین ، رئیس محترم بنیاد شهید شهرستان و به تناسب نیاز خانواده ایثارگر از یک یا دو نفر از مسئولین شهرستان دعوت به عمل می آید. نسبت به دوره قبل ۹۰% افزایش کیفی و کمی داشته است .

بازدیدها از ادارات شهرستان

توسط فرماندار محترم یا معاونین اغلب به صورت غیرمترقبه از دستگاههای اجرائی شهرستان حسب موارد گزارش شده یا جهت ارزشیابی آن دستگاه و  مدیر و کارکنان مربوطه صورت می گیرد.  نسبت به گذشته ۷۰% افزایش کمی و کیفی داشته است  .

سال

تعداد جلسات

غیر مترقبه

از پیش تعیین شده

۸۵

۱۵۸ مورد

۱۴۳

۱۵ مورد

۸۶

۱۴۰ مورد

۱۲۰

۲۰ مورد

۸۷

۴۷ مورد

۳۰

۱۷ مورد

کارکروه ها و طرح های ابتکاری

  1. کارگروه عفاف و حجاب
  2. ستاد اوقات فراغت
  3. کارگروه جذب سرمایه گذار و رفع موانع تولید

به صورت ابتکاری برای اولین بار در سطح کل کشور توسط فرماندار محترم تشکیل و هدف از این کارگروه رفع و رجوع کلیه مشکلات مربوط به سرمایه گذاران و صاحبان صنایع می باشد که با حضور فرماندار به عنوان مدیر جلسه اداره صنایع به عنوان دبیر و تعدادی ادارات همچون ؛ کار و امور اجتماعی ، تأمین اجتماعی ، منابع طبیعی ، جهاد ، کشاورزی ، مسکن و شهرسازی و … تشکیل و به تناسب نیازها و مسائلی که صاحبان صنایع قبل از شروع جلسه بیان می کنند از مسئولین مربوطه دعوت و در همان جلسه مشکلات و موانع آنها مرتفع می گردد.

  1. طرح سفیران خدمت (روستاها و شهرها)

طرح سفیران خدمت برنامه ای مردم گرایانه و عدالت محور است که با ابتکار و اهتمام فرماندار محترم از اسفندماه سال ۱۳۸۴ در مراکز بخشها آغاز و از اسفندماه سال ۸۵ در کلیه روستاها وشهرهای شهرستان تحقق یافته است ودراجرای آن فرماندار به همراه معاونین  ، کارشناسان  ، بخشداران و روسا و مدیران ادارات و ارگانهای شهرستان کاشان هر هفته روزهای دوشنبه در یکی از شهرها یا روستاهای شهرستان بعنوان دیدار مردمی با هدف استماع مسائل و مشکلات از زبان مردم و نمایندگان آنها در شوراهای اسلامی و جمع بندی مسائل و اتخاذ تصمیم صورت گرفته و برای هر برنامه در پایان مصوباتی تدوین میشود که اجرای آن به عهده مدیران ادارات وارگانهای شهرستان محول میگردد ومقرر میشود که نتایج اجرا مصوبات حداکثر ظرف ۶ ماه الی یکسال در دور بعدی سفرها به آگاهی مردم مناطق مربوطه برسد .

ضمناً طرح سفیران خدمت به صورت ۱۰۰% ابتکاری توسط فرماندار محترم راه اندازی شد .

 

کل جلسات

تعداد مصوبات

بخش مرکزی

بخش برزک

بخش قمصر

بخش نیاسر

۸۱

۱۷۵۸

۳۵

۱۲

۱۳

۲۱

شهری

روستائی

۱۷۸

۴۷۶

۲۷۶ مصوبه

۳۵۰ مصوبه

۴۷۸ مصوبه

تنظیم سند چشم انداز شهرستان کاشان

برای اولین بار در سطح کل کشور با تصدی فرمانداری و با بکارگیری کلیه پتانسیلهای انسانی و … داخل و خارج شهرستان اعم از اساتید دانشگاهها ، کارشناسان ادارات و صاحبنظران خبره و کارآمد صورت پذیرفته است که در دوره های قبل و بعد از انقلاب هنوز چنین موردی تحقق پیدا نکرده بود .

نکته : کلیه کارگروهها و جلسات که در فرمانداری تشکیل گردیده نسبت به دوره قبل یا برخی دوره های پیشین تقریباً۷۰ % الی ۹۰% و بعضاً ۱۰۰% افزایش یا پیشرفت وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *