آخرین اخبار

حضور وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه انتخابیه و درخواست نماینده شما مردم شریف از ایشان

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دعوت رسمی آقای حاجی به شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه سفر کرد. آقای دکتر حسینی روز جمعه ۱۶/۱/۱۳۹۲ در ورودی شهر دولت آباد مورد استقبال نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. آقای حاجی در آئین […]

اشتراک گذاری
20 فروردین 1392
کد مطلب : 8916

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دعوت رسمی آقای حاجی به شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه سفر کرد.

آقای دکتر حسینی روز جمعه ۱۶/۱/۱۳۹۲ در ورودی شهر دولت آباد مورد استقبال نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

آقای حاجی در آئین افتتاح ساختمان دانشگاه علوم و معارف قرآنی اصفهان مستقر در شهر دولت آباد ضمن تقدیر و تشکر از وزیر محترم به خاطر قبول دعوت و سفر به منطقه، به قدمت و سابقه های فرهنگی شهرستان، وجود امام زادگان واجب التعظیم، علمای گرانقدر و شهدای والا مقام شهرستان اشاره کرد و ابراز گلایه نمود از اینکه تنها پروژه ملی و مهر ماندگار در شهرستان برخوار دانشگاه علوم قرآنی است که توسط وزارت ارشاد انجام شده و هیچ طرح ملی دیگری در این شهرستان وجود ندارد.

ایشان به آقای دکتر حسینی به عنوان عضوی از هیأت دولت گفت: در این شهرستان هنوز یک واحد از مسکن مهر افتتاح نشده و برخی از شهرهای این شهرستان هنوز این پروژه آغاز نشده است. عدم تکمیل پروژه کنار گذر شرق، کمبود فضاهای آموزشی برخی دیگر از مشکلات این منطقه است.

آقای حاجی به مشکلات تخصیص آب زراعی به کشاورزان این منطقه اشاره و ابراز امیدواری کرد که آنچه حق این مردم زحمتشکش هست داده شود.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در قسمت دوم سخنان خود به مشکلات بخش فرهنگی شهرستان اشاره نمود و از آقای وزیر خواست در این زمینه مساعدت های لازم را انجام دهند.

آقای دکتر حسینی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تقدیر از کسانی که در احداث ساختمان دانشگاه علوم و معارف قرآنی کمک کرده اند با بیان حدیثی از حضرت رسول(ص) در خصوص فضائل قرآن گفت: در کمتر سوره ای از قرآن است که درباره عظمت قرآن آیه ای نیامده باشد.

ایشان به آیه از قرآن کریم اشاره کرد و افزود: خداوند فرمرموده است کسی که قرآن را تکریم کند، فضائل قرآن را پاس بدارد خدا را تکریم کرده است.

در پایان این برنامه نیز با اهداء لوح تقدیر از خیرین محترم و کسانی که در ساخت این دانشگاه تلاش کردند قدردانی شد.

برنامه بعدی آقای وزیر در شهرستان شاهین شهر و میمه بود و در آئین افتتاح سینمای شاهین طلایی شرکت کرد.

ایشان در هنگام ورود، مورد استقبال کودکان شاهین شهری قرار گرفت که با تقدیم متنی ادبی و دسته گل از ایشان استقبال کردند.

آقای حاجی از وزیر محترم به خاطر حضور در این شهرستان تقدیر و تشکر کرد و با اشاره به فرهنگ های مختلف و اقوام گونان موجود در شهرستان به ویژه شهر شاهین شهر به بیان برخی از مشکلات پرداخت.

ایشان خطاب به آقای وزیر به عنوان عضو هیأت دولت گفت: در این شهرستان هیچ طرح ملی وجود ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به مشکلات مترو و فاضلاب این شهرستان اشاره کرد و افزود: یکی دیگر از مشکلات این شهرستان در بخش ورزش و کمبودهای فضاهای ورزشی است که حتی این شهر با جمعت بالایی که دارد هنوز یک زمین ورزشی ندارد.

آقای حاجی در بخشی دیگر از سخنانش به مشکلات مربوط به حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت و با اشاره به ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: انجمن های فرهنگی و هنری این شهر فاقد مکانی ثابت هستند از نظر بودجه های جاری نیز دچار مشکل هستند.

ایشان به بیمه هنرمندان اشاره نمود و افزود: دستورالعمل این بخش بسیار سختگیرانه است و تقاضا داریم که تسهیل شود.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم به کتابخانه در حال ساخت شاهین شهر اشاره کرد و افزود: در شهر شاهین شهر یا احداث این کتابخانه بخشی از مشکلات حل می شود و لی در دیگر شهرها و روستاهای این شهرستان کتابخانه های در خور شأن مردم وجود ندارد.

آقای حاجی حمایت از ناشرین و توجه به کانون های فرهنگی هنری مساجد را از وزیر محترم خواستار شد و افزود: در جلسه ای که با اصحاب فرهنگ و هنر داشتم آنها خواستار جلساتی بین هنرمندان و مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند که بتوانند در این جلسات مشکلات خود را بیان کنند و مسئولان پاسخگوی آنان باشند.

آقای دکتر حسینی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در سخنانی ضمن تشکر و قدردانی از حاضرین که در این مراسم حضور داشتند گفت: آقای حاجی مشکلاتی را به صورت دسته بندی شده بیان کردند که به آنها رسیدگی خواهد شد.

آقای وزیر با تشکر از سرمایه گذار این سینما خواستار توسعه سالن های سینما توسط بخش خصوصی شد به صنعت سینما کشور اشاره کرد و گفت: در سال ۹۱ فیلم های سینمایی خوبی در جشواره فجر به نمایش درآمد و در سال ۹۲ پروژه های خوبی در دست ساخت است و انشاالله هنرمندان با جدیت این روند رو به رشد را ادامه دهند و بتوانند نیازهای مردم را جواب دهند.پ

ایشان به هجمه دشمنان علیه کشورمان توسط فیلم های مختلف اشاره کرد و گفت: سینمای ما باید این قابلیت را داشته باشد که با تولیدات خود کشورمان را به جهانیان معرفی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *