آخرین اخبار

آقای حاجی در جلسه با معاون اول رئیس جمهور: سهم آب کشاورزی ما ارتباطی به طومار شیخ بهایی ندارد

آقای حاجی در جلسه با معاون اول رئیس جمهور: سهم آب کشاورزی ما ارتباطی به طومار شیخ بهایی ندارد پس از برگزاری جلسه مدیریت بحران خشکسالی در محل استانداری اصفهان در خصوص شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار روز سه شنبه ۲۴/۱۱/۱۳۹۱ جلسه ای در حضور معاون اول محترم رئیس جمهور برگزار گردید. […]

اشتراک گذاری
08 اسفند 1391
کد مطلب : 8759

1

آقای حاجی در جلسه با معاون اول رئیس جمهور:

سهم آب کشاورزی ما ارتباطی به طومار شیخ بهایی ندارد

پس از برگزاری جلسه مدیریت بحران خشکسالی در محل استانداری اصفهان در خصوص شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار روز سه شنبه ۲۴/۱۱/۱۳۹۱ جلسه ای در حضور معاون اول محترم رئیس جمهور برگزار گردید.

در این دیدار که استاندار محترم اصفهان و نمایندگان شهر اصفهان نیز حضور داشتند آقای حاجی در اعتراض به نادیده گرفته شدن حق سهم آب کشاورزی شمال اصفهان در مقایسه با شرق گفت: آنچه کاملاً مشخص است این است که طومار شیخ بهایی برای آب موجود در آن زمان زاینده رود نوشته شده که عملاً از آن آب چیزی در زاینده رود وجود ندارد.

ایشان تاکید کرد: سهم آبی که به کشاورزان شمال فروخته شده از محل اقدامات دولت در احداث تونل اول و دوم کوهرنگ است که موجب انتقال آب از سرشاخه هاست و عملاً اگر آبی در زاینده رود وجود دارد ارتباطی به طومار شیخ بهایی و آبی که به طور طبیعی در زاینده رود بوده ندارد بلکه این آب، فقط سهم اشتراکی است که دولت آنرا انتقال داده و به کشاورزان زحمت کش ما فروخته است.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد شدید از تبییض موجود و توجه به شرق افزود: حال چطور آبی که دولت آنرا انتقال داده و به ما فروخته است بجای آبی که در زاینده رود به طور طبیعی باید در جریان داشته باشد و الان عملاً نیست باید به کشاورزان شرق واگذار شود و حق طبیعی ما نادیده گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *