آخرین اخبار

آقای حاجی : حدود ۲۰ هزار خانوار در دو شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار متضرر خشکسالی شده اند که متاسفانه تبعات منفی زیادی در جامعه دارد.

پیرو بازدید میدانی چهارشنبه ۱۱/۱۱/۱۳۹۱ آقای شیشه فروش مدیر کل محترم حوادث غیر مترقبه استان اصفهان و سایر مسئولین و مدیران استانی که به دعوت آقای حاجی جهت بررسی وضعیت خشکسالی در منطقه حضور یافته بودند، جلسه ای با حضورآقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای […]

اشتراک گذاری
24 بهمن 1391
کد مطلب : 8638

پیرو بازدید میدانی چهارشنبه ۱۱/۱۱/۱۳۹۱ آقای شیشه فروش مدیر کل محترم حوادث غیر مترقبه استان اصفهان و سایر مسئولین و مدیران استانی که به دعوت آقای حاجی جهت بررسی وضعیت خشکسالی در منطقه حضور یافته بودند، جلسه ای با حضورآقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، آقای دکتر ذاکر اصفهانی استاندار محترم اصفهان، فرمانداران شهرستان های یاد شده، مدیران و مسئولین استانی و جمعی از کشاورزان منطقه یکشنبه ۲۲/۱۱/۱۳۹۱ جهت اتخاذ تصمیمات لازم برگزار شد.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از حضور پر شور مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن افزود: حضور گسترده مردم در راهپیمایی امروز (یکشنبه ۲۲ بهمن ماه) وظیفه مسئولین را در قبال مردم صد چندان می کند.

ایشان برگزاری این جلسه را پیرو بازدید میدانی چهارشنبه ۱۱/۱۱/۱۳۹۱ دانست و ابراز امیدواری کرد که خروجی جلسه به نفع کشاورزان باشد.

آقای حاجی با تاکید بر اینکه در ۴۰ سال گذشته در منطقه ما سطح آب به میزان ۱۸۰ متر پایین تر رفته است اضافه کرد: حدود ۲۰ هزار خانوار در دو شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار متضرر خشکسالی شده اند که متاسفانه تبعات منفی زیادی در جامعه دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به دریافت وام های آبیاری قطره ای توسط کشاورزان و عدم توانایی پرداخت اقساط به دلیل خشکسالی، نبود آب و عدم کشت و درآمدافزود: طرح مطالعاتی آمایش سرزمینی این منطقه را به جریان بیندازید و تبعیض هایی که بین نقاط مختلف استان در اختصاص آب است باید بر طرف کنید و اگر آب اخصاص داده شد سهم منطقه ما را هم بدهید.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصول گرایان مجلس نهم تسهیل شرایط ایجاد مجتمع های دامداری و مجتمع های گلخانه ای و اسقرار صنایع پاک در منطقه را خوایتار شد و خواست تدبیری جهت پرداخت خسارت وارده به کشاورزان اندیشیده شود.

آقای دکتر ذاکر اصفهانی استاندار محترم اصفهان نیز ضمن تشکر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: ما اشراف کامل بر مشکلات منطقه شما داریم و در عین حال علاقمند به تولید بیشتر این منطقه هستیم، پس با شما شریک هستیم.

وی ادامه داد: همانطور که آقای حاجی فرمودند تبعات منفی تزلزل بخش کشاورزی زیاد است من نیز دغدغه و توجه کافی به این مسأله مهم را دارم.

استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: بحث تغییر اقلیم و آب و هوا مشکلی است که امروز درگیر آن هستیم و باید فکر چاره ای باشیم.

ایشان در پایان سخنان خود گفت: من به خاطر نجابت مردم منطقه شما صمیمانه تشکر می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *