آخرین اخبار

آقای حاجی در نطق میان دستور: مشکلات اقتصادی به دور از مناقشات سیاسی بررسی شود

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با طرح این سوال که چرا به بررسی ابعاد اقتصادی کشور بدون ملاحظات سیاسی نمی نشینیم، تصریح کرد: مسائل اقتصادی و معیشتی، مشکلات امروز جامعه هستند که به دور از مناقشات سیاسی نیاز به همفکری دارند. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی […]

اشتراک گذاری
19 دی 1391
کد مطلب : 8299

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با طرح این سوال که چرا به بررسی ابعاد اقتصادی کشور بدون ملاحظات سیاسی نمی نشینیم، تصریح کرد: مسائل اقتصادی و معیشتی، مشکلات امروز جامعه هستند که به دور از مناقشات سیاسی نیاز به همفکری دارند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۱۹ دی) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با اشاره به سند چشم انداز ۱۴۰۴ و تدوین برنامه های پنجساله گفت: ایران اسلامی بعد از انقلاب شکوهمند رشد و پیشرفت بسیاری در همه عرصه‌ها داشته است.

نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران اسلامی مصمم است که از هرگونه مانعی که بر سر راه پیشرفت خود وجود دارد، بگذارد، افزود: دشمن مثل گذشته دچار توهم پیروزی شده و فکر کرده با ایجاد محدودیت و تحریم های گوناگون برای ملت ایران می تواند آنها را تسلیم کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه دشمنان ایران اسلامی و استکبار جهانی و در راس آنها آمریکای جنایتکار به دنبال آزار و اذیت ملت و مردم همیشه غیور ایران اسلامی هستند، تصریح کرد: مردم ایران نقشه های پلید دشمنان را دریافته اند و هرگز عزت و استقلال و آزادی و آبروی خود را با هیچ چیز معامله نخواهند کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: البته تعجب از برخی افراد است که ساده لوحانه فکر می کنند با ناز کشیدن و التماس کردن می توان گرگ را از دریدن گوسفندان منصرف کرد.

وی با بیان اینکه اعتقاد به وجود ولایت فقیه به عنوان عبد خالص خدا باید در عمل هم نشان داده شود، گفت: مشروعیت تمام قوا به اذن ولی امر مسلمین بوده بنابراین سرکشی از آن به هیچ وجه جایز نیست.

حاجی دلیگانی با تاکید بر اینکه هر کسی در هر جا و هر قوه ای باید به وظایف خود به درستی عمل کند، افزود: انجام وظایف و مسئولیت ها در زمان خود و به نحوه احسن موجب خشنودی مردم خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه اگر اعتقاد به وجود خدا داریم، باید در انجام تمام وظایف خود او را مدنظر قرار داده و خدایی کار انجام دهیم، تصریح کرد: تا زمانی که مسئولیت اجتماعی نداریم خود را به آب و آتش می زنیم تا به مسئولیت مورد نظر برسیم، اما متاسفانه بعد از رسیدن به پست مورد نظر به دنبال کارهای خود هستیم.

نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه با تاکید بر اینکه کمترین محبت و توجه به مردم از حافظه آنها پاک نخواهد شد، گفت: رسیدگی به مشکلات مردم کار شاقی نبوده و وظیفه مسئولان است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک سیاست کلان کشور است، تصریح کرد: برنامه های دولت و مجلس برای تبیین تمام ابعاد آن باید با حضور کامل به گوش مردم برسد.

وی ادامه داد: باید دست از حرف زدن برداریم و عمل به حرف ها را جایگزین منفعلی کنیم.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه چرا به بررسی ابعاد اقتصادی کشور بدون ملاحظات سیاسی نمی نشینیم، تصریح کرد: مسائل اقتصادی و معیشتی، مشکلات امروز جامعه هستند که نیاز به همفکری دارند و البته به دور از مناقشات سیاسی.

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: شما باید از موضوع گرانی مرغ که مشکلات زیادی برای مردم به وجود آورد، درس می گرفتید، در صورتی که چنین نشد و همان مشکلات برای برنج نیز اتفاق افتاد.

وی همچنین درخصوص مشکلات حوزه انتخابیه خویش خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: بعد از ۷ سال هنوز یک کلید از واحدهای مسکن مهر به مردم حوزه انتخابیه اش تحویل داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *