آخرین اخبار

آقای حاجی: پرداخت غیرنقدی یارانه‌ها نرخ بیکاری را کاهش می‌دهد

  حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار کرد: دولت از ابتدا تصمیم داشت یارانه‌ها را براساس تقسیم بندی دهک‌ها پرداخت کند اما مجلس هشتم با این تصمیم دولت موافقت نکرد.   وی افزود: البته توجیه مجلس در خصوص مخالفت با این تصمیم دولت این بود که اگر […]

اشتراک گذاری
12 دی 1391
کد مطلب : 8183

 

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار کرد: دولت از ابتدا تصمیم داشت یارانه‌ها را براساس تقسیم بندی دهک‌ها پرداخت کند اما مجلس هشتم با این تصمیم دولت موافقت نکرد.

 

وی افزود: البته توجیه مجلس در خصوص مخالفت با این تصمیم دولت این بود که اگر دولت بخواهد به بخشی ازجامعه یارانه بدهد و به بخش دیگر ندهد مشکلاتی به وجود خواهد آمد.

 

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار با بیان اینکه یارانه‌های نقدی اگر به صورت غیرنقدی و در قالب خدمات به مردم ارایه شود، باعث کاهش نرخ بیکاری و جلوگیری از رشد نقدینگی خواهد شد،گفت: منظور از ارایه خدمات این است که به طور مثال دولت ۷۵درصد سهم بیمه جمعیت کشور را پرداخت کند و ۲۵ درصد دیگررا کارفرما و یا شخص بیمه شونده پرداخت نماید.

 

وی افزود: اگر بحث بیمه تامین اجتماعی و هزینه‌های درمان برای مردم به این شکل اجرایی شود، تاحدودی سطح درآمد خانوارها افزایش پیدا کرده و مشکل بیکاری نیز در حد قابل توجهی رفع خواهد شد .

 

حاجی با بیان اینکه هدف دولت در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها ایجاد یک فضای رقابتی بین واحدهای صنعتی داخلی با واحدهای صنعتی کشورهای خارجی است، گفت: طبیعی است که واحدهای صنعتی و تولیدی باید در این زمینه میزان تولید و سطح کیفیت محصولات خود را افزایش دهند.

 

وی با بیان اینکه در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها بنا براین بوده که واحدهای صنعتی در یک زمان معین میزان مصرف انرژی خودرا کاهش دهند، گفت: اما متاسفانه این اتفاق نیفتاده است، زیرا اکنون که بسیاری از واحدهای تولیدی از دستگاه‌های قدیمی استفاده می‌کنند میزان مصرف انرژی آن‌ها بسیار زیاد است.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: میزان مصرف زیاد انرژی در واحدهای صنعتی و تولیدی با توجه به افزایش حامل‌های انرژی در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، قیمت تمام شده کالاهای آنها را افزایش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *