آخرین اخبار

آقای حاجی : توجیهات دولت برای تاخیر در ارائه بودجه قابل قبول نیست

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: این که دولت مدعی باشد به دلیل عدم پیش بینی درآمدهای نفتی تا به امروز بودجه سال ۹۲ را به مجلس ارائه نکرده است، قابل قبول نیست و دولت باید پیش از این برنامه ریزی می کرد تا  لایحه بودجه به موقع به […]

اشتراک گذاری
27 آذر 1391
کد مطلب : 8008

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: این که دولت مدعی باشد به دلیل عدم پیش بینی درآمدهای نفتی تا به امروز بودجه سال ۹۲ را به مجلس ارائه نکرده است، قابل قبول نیست و دولت باید پیش از این برنامه ریزی می کرد تا  لایحه بودجه به موقع به مجلس برسد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه / برخوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:بر اساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی دولت باید تا نیمه آذرماه بودجه سال آتی را برای بررسی و تصویب به قوه مقننه ارائه دهد اما متاسفانه دولت دهم در ۴ سال کار خود هرگز بودجه را به موقع به مجلس تحویل نداده است.

حاجی دلیگانی در خصوص مسائل مطرح شده از جانب معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور در خصوص تاخیر در ارائه لایحه بودجه سال ۹۲ گفت:نمایندگان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور که روزهای گذشته در کمیسیون حاضر شده بودند دو دلیل را برای تاخیر در ارائه لایحه بودجه مطرح کردند.

وی ادامه داد: آقایان در صحبت های خود ضمن طرح مباحث مختلف مطرح کردند که  در بحث مصارف مشکلی که دارند این است که بسیاری از دستگاه ها هنوز نوع مصرف خود را تعیین نکرده اند تا پیشنهاد دهند و بر اساس آن بودجه تکمیل شود.

این نماینده مجلس هم چنین در خصوص دومین توجیه دولت درباره  دلایل تاخیر در ارائه لایحه بودجه سال ۹۲ به مجلس تاکید کرد: از طرف دیگر معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور  بر سر این که میزان تولید نفت چه مقدار باید باشد ، هنوز به نقطه نظرات قابل اتکا نرسیده اند و این دو عامل باعث شده است تا لایحه بودجه به موقع آماده نشود.

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس افزود:این دست از توجیهات دولت چندان قابل قبول نیست و قوه مجریه باید برنامه ریزی درستی برای ارائه به موقع بودجه به مجلس انجام می داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *