آخرین اخبار

آقای حاجی : ما در عرصه فرهنگی نیاز به انقلاب داریم

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در مورد شکایت ۲۳ نفر از مدیران مسئول  روزنامه‌های غیردولتی طی نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور، مبنی بر ضرورت حل مشکل اقتصادی مطبوعات کشورگفت:ما در عرصه فرهنگی نیاز به انقلاب داریم، چراکه مدیران  در این بخش دچار افراط و تفریط هستند و یک […]

اشتراک گذاری
20 آذر 1391
کد مطلب : 7941

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در مورد شکایت ۲۳ نفر از مدیران مسئول  روزنامه‌های غیردولتی طی نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور، مبنی بر ضرورت حل مشکل اقتصادی مطبوعات کشورگفت:ما در عرصه فرهنگی نیاز به انقلاب داریم، چراکه مدیران  در این بخش دچار افراط و تفریط هستند و یک روز که سرذوق هستند، به بررسی یک موضوع خاص پرداخته و روز بعد به موضوع دیگری می پردازند و پیگیری موضوع قبلی را فراموش می‌کنند.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه / برخوار در مجلس شورای اسلامی درادامه افزود:بحران اقتصادی مطبوعات حل شدنی است، برخی نشریات، کم کردن صفحاتشان و یا پایین آوردن تیراژ از جمله راهکارهایی بوده است که برای حل مشکل اقتصادی اتخاذ کرده‌اند ولی دولت هم باید به این مهم توجه کند و با اختصاص بودجه به مطبوعات به رفع این مشکل بپردازد.

حاجی دلیگانی، تصریح کرد: باید زیر ساخت‌های اقتصادی اصلاح شود و تحقق این مهم، خود پیام‌دهنده مثبت درعرصه فرهنگ نیز خواهد بود . ما نمی‌توانیم فرهنگ را جدا از اقتصاد بدانیم چراکه در صورتی که مردم از نظر معیشتی با مشکل روبرو باشند دیگر تمایلی به مباحث فرهنگی نشان نخواهند داد  و نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که به این بخش توجه کافی داشته باشند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: مردم به دلیل اعتقادات قوی، در هر شرایطی مناسبت‌های مذهبی را گرامی می‌دارند ولی وظیفه مسئولان است که زیرساخت‌های اقتصادی را به گونه‌ای مدیریت کنند تا مردم نیز در برگزاری مراسم‌های فرهنگی، فعالیت‌هایشان را به خوبی سازماندهی کنند.

۲۳ نفر از مدیران مسوول عضو انجمن روزنامه‌های غیردولتی طی نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور تاکید کردند: اگر برای اقتصاد مطبوعات چاره اندیشی نکنید، ناچار به توقف انتشار هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *