آخرین اخبار

بیان مشکلات شهرستان برخوار از زبان آقای حاجی در جلسه مشترک شورای اداری استان و شهرستان

جلسه مشترک شورای اداری استان اصفهان و شهرستان برخوار ساعت ۱۰  روز شنبه ۱۸/۹/۱۳۹۱ در محل فرمانداری شهرستان برخوار با حضور آقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، آقای دکتر ذاکر اصفهانی استاندار محترم اصفهان، معاونین محترم استاندار، آقای قاسم زاده فرماندار محترم شهرستان برخوار و […]

اشتراک گذاری
20 آذر 1391
کد مطلب : 7930

جلسه مشترک شورای اداری استان اصفهان و شهرستان برخوار ساعت ۱۰  روز شنبه ۱۸/۹/۱۳۹۱ در محل فرمانداری شهرستان برخوار با حضور آقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، آقای دکتر ذاکر اصفهانی استاندار محترم اصفهان، معاونین محترم استاندار، آقای قاسم زاده فرماندار محترم شهرستان برخوار و مدیران محترم ادارات استان برگزار شد.

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در سخنانی ضمن خیر مقدم به آقای ذاکر اصفهانی و مسئولین استان از حضور آنها در این شهرستان تشکر کرد.

ایشان مشکل اصلی این منطقه را خشکسالی دانست و از جلسات متعدد و پیگیری های مجدانه استاندار محترم تشکر و با اشاره به وضعیت کانال آب و چاههای آب منطقه افزود: آقای استاندار اگر بتوانید از کانال آب بازدید کنید وضعیت بسیار ناراحت کننده پیش رو می ببنید. میلیاردها تومان از بیت المال هزینه شده است و مردم آب خریداری کرده اند و اقساط آن را پرداخت می کنند و در این چند سال یک لیتر آب هم نتوانسته اند بگیرند.

آقای حاجی به بازدید خود از چاه آبی در شهر کمشچه اشاره و تاکید کرد وضعیت این چاه آب و تمامی چاه های این منطقه بسیار اسفبار است.

ایشان در خصوص رفع این مشکل خواست عدالت در توزیع اعتبارات خشکسالی رعایت شود، تاکید کرد مردمان این منطقه مردمانی نجیب هستند و نباید بین اهالی  شرق استان و شمال استان تفاوتی قائل شد چون کشاورزان  این منطقه هم وضعیت بسیار بدی دارند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی طرح ایستگاه قطار سریع السیر تهران به اصفهان در کنار ورزشگاه نقش جهان را کاری نا درست دانست و گفت: عبور این قطار از بین زمینهای دستگرد و دولت آباد به بافت منطقه و زمین های حاصل خیز آن آسیب جدی وارد می کند و در جهت حل این مشکل پیشنهاداتی را ارائه داد.

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: بیشتر شهرهای این شهرستان از پروژه مسکن مهر

بی بهره اند و در شهرهای حبیب آباد و دولت آباد که این پروژه انجام شده متاسفانه هنوز یک واحد هم مورد بهره برداری قرار نگرفته.

آقای حاجی در خصوص پایگاه اورژانس جاده خورزوق که جهت خدمت رسانی به مسافران آزادراه معلم است با تاکید بر تلاش های آقای دکتر شیرانی رئیس محترم داشگاه علوم پزشکی استان و آمادگی آقای دکتر کمالی رئیس محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان و تخصیص زمین و آمادگی ساخت توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر خورزوق و شرکت تعاونی مسکن هوانیروز به مشکل نیروی انسانی جهت راه اندازی این پایگاه اشاره کرد و گفت: با تامین نیروی انسانی مشکلات این پایگاه جاده ای بر طرف خواهد شد.

ایجاد بانک کشاورزی در شهرهای حبیب آباد و سین و بانک ملی در شهر شاپور آباد یکی دیگر از موضوعات سخنان آقای حاجی بود.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم ضمن اشاره به جلسه خود با آقای طالبی مدیر عامل محترم بانک کشاورزی و نظر مساعد ایشان در خصوص ایجاد بانک کشاورزی در شهر های یاد شده از آقای اسفندیاری قول مساعد گرفت.

همچنین ایشان ضمن تشکر از پیگیری های آقای دهاقین رئیس محترم کمیسیون هماهنگی بانک های استان به تقاضای مردمی جهت راه اندازی دستگاه خودپرداز در این منطقه اشاره کرد و خواستار حل این مشکل شد.

آقای حاجی با تاکید بر نیاز شهر شاپور آباد به بانک گفت: در این شهر که شش هزار نفر جمعیت دارد هنوز هیچ بانکی نیست و از آقای استاندار خواست طی دستورات لازم این مشکل برطرف شود.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه بعضی کارخانه های در ناحیه صنعتی کمشچه با برق ژنراتور در حال تولید هستند در خواست سرعت بخشیدن به احداث پست برق کمشچه را داشت و جهت رفع مشکلات منطقه از جمله آب رسانی و گاز رسانی به روستاهای مرغ و دنبی، منطقه ویژه اقتصادی، روکش آسفالت های کل شهرستان به ویژه جاده سین به دولت آباد، دولت آباد به حبیب آباد، کمربندی دولت آباد دستگرد،‌کمشچه حبیب آباد، احداث راهدار خانه کمشچه، تاسیس ایستگاه آلایندگی شهرستان، تعویض سوئیچ مخابراتی شهر شاپور آباد از آقای استاندار و مسئولین ذیربط درخواست مساعدت بیشتر را داشت.

آقای دکتر ذاکر اصفهانی استاندار محترم اصفهان نیز در سخنانی از آقای حاجی که همواره دغدغده مشکلات مردم را دارند تشکر کرد و گفت: من ایشان را هنوز همکار خود در استانداری می دانم.

ایشان با اشاره به مصوبات این جلسه افزود: بخش زیادی از این مصوبات به اعتبار مالی چندانی نیاز ندارد و بیشتر به همت مسئولین نیاز دارد.

دکتر ذاکر اصفهانی اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان برخوار علی رغم نزدیک بودن به مرکز استان نسبت به مناطق دورتر، محروم تر واقع شده است باید توجه بیشتری نسبت به این منطقه صورت پذیرد.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه اعتبارات شهرستان برخوار ۶/۲ درصد اعتبارات استان را به خود اختصاص داده به  ۱۵۳ پروژه مصوب در  سفر رئیس محترم جمهور اشاره کرد و گفت: ۹۳ درصد انجام و در دست اجرا می باشد و ۷ درصد نیز به دلیل مشکلات موجود متوقف شده است.

وی در پایان از دستگاه های اجرایی خواست به صورت بخشی نگاه نکنند و با توجه به اینکه حل مشکلات مردم از ارزش بالایی برخوردار است در رفع مسائل مردم با هم افزایی به هم کمک نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *