آخرین اخبار

آقای حاجی خطاب به اهالی شهرک سیمرغ گفت: تمامی مطالب و خواسته های شما، حق شماست و هیچ کس انکار کننده این حق نیست

با پایان یافتن دفاع مقدس و از سال ۱۳۶۹ هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران  ۲۰۰ هکتار از اراضی غرب شهر خورزوق را به منظور تعاونی مسکن با جمع آوری سرمایه ۵۱۲۰ نفر از نظامیان آماده کرد و تا کنون به آزاد سازی این اراضی پرداخته است. اکنون و بعد از گذشت ۲۲ سال این اراضی […]

اشتراک گذاری
08 آذر 1391
کد مطلب : 7834

با پایان یافتن دفاع مقدس و از سال ۱۳۶۹ هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران  ۲۰۰ هکتار از اراضی غرب شهر خورزوق را به منظور تعاونی مسکن با جمع آوری سرمایه ۵۱۲۰ نفر از نظامیان آماده کرد و تا کنون به آزاد سازی این اراضی پرداخته است.

اکنون و بعد از گذشت ۲۲ سال این اراضی به شهرک سیمرغ نام گذاری شده و به محلی برای سرمایه گذاری تبدیل شده است و اکثر کسانی که این زمینها را خریداری کرده اند، به قصد رها کردن این زمین و افزایش قیمت آن آمده اند و تعداد کمی از این زمینها ساخته شده و مورد استفاده خانوادها قرار می گیرد. شهرک سیمرغ در حال حاضر  ۱۵۰۰ نفر جمعیت دارد که البته اهالی این شهرک نو پا با مشکلات عدیده ای روبرو  هستند.

آقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی به همراه آقای قاسم زاده فرماندار محترم شهرستان برخوار و روسای ادارات بعد از دو روز سوگواری حضرت اباعبدالله(ع) روز دوشنبه ۶/۷/۱۳۹۱ ساعت ۱۵ با قلبی سرشار از خدمت به مردم در قالب طرح سفیران خدمت وارد شهرک سیمرغ شدند و در مسجد الزهرا (ع) این شهرک حضور پیداکردند.

با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید مراسم آغاز شد و آقای موگویی به نمایندگی از اهالی با تشریح نوع شکل گیری این شهرک به بیان مشکلاتی همچون نداشتن شبکه فاضلاب، تلفن ثابت، امکانات آموزشی، مراکز بهداشتی، فضای سبز و مبلمان شهری و نامطلوب بودن شبکه حمل و نقل پرداخت.

آقای نریمانی معاون محترم فرماندار برخوار ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) به حاضرین قطعه ای از خطبه این حضرت در شب عاشورا را قرائت کرد.

ایشان ضمن خیر مقدم به آقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، آقای قاسم زاده فرماندار محترم شهرستان برخوار و روسای ادارات مشکلات مطرح شده را تک تک بیان نمود و از مسئولین مربوطه خواست تا پاسخگوی مردم باشند.

آقای دکتر کمالی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در خصوص مرکز درمانی، آقای حاج علی اکبری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان در خصوص فضاهای ورزشی، آقای بابایی مدیرت آموزش و پرورش شهرستان در خصوص فضاهای آموزشی، آقای بهروز نژاد رئیس شرکت برق شهرستان در خصوص قطعی برق، آقای تبریزیان رئیس سازمان حمل و نقل شهرستان در خصوص ایستگاه های اتوبوس و همچنین مشکلات مربوط به این بخش، آقای یاری شهردار شهر خورزوق و جناب سرهنگ رجبی رئیس تعاونی مسکن توضیحات لازم را ارائه دادند و اهالی شهرک نیز پیگیری های مجدانه و برطرف شدن مشکلات را از آنها خواستار شدند.

آقای قاسم زاده فرماندار محترم شهرستان برخوار نیز در سخنانی ضمن تسلیت شهادت امام حسین(ع) گفت: در این مکان معنویت خاصی دیده می شود که قطعاً در تصمیمات گرفته شده موثر است.

ایشان در ادامه به بیان مصوبه های جلسه پرداخت و زمان آنهار را نیز بیان کرد.

آقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی سخنران پایانی جلسه بود.

ایشان خطاب به اهالی شهرک سیمرغ گفت: تمامی مطالب و خواسته های شما، حق شماست و هیچ کس انکار کننده این حق نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تشریح مسائل سیاسی و اقتصادی روز کشور، امسال را بدترین سال از نظر بودجه های دولتی به خصوص در بخش عمرانی دانست و افزود: یکی از دلایل مشکلات فعلی تحریم های علیه کشور است که البته به امید خدا هر روز در حال برطرف شدن است.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصول گرایان مجلس نهم به دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رئیس محترم جمهور اشاره کرد و افزود: در این جلسه آقای احمدی نژاد بیان کرد با وحدت بین سه قوه بسیاری از مشکلات در ماههای آینده برطرف خواهد شد.

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شهرک سیمرغ در بورس خرید و فروش قرار گرفته بیان داشت: تمامی کسانی که در این نقطه زمین خریداری نموده اند از کلیه مسائل و مشکلات مطلع بوده اند.

ایشان قرار دادن خط ویژه تاکسی را در جهت رفع مشکل ایاب و ذهاب اهالی یک راه حل دانست و تاکید کرد برای رفع مشکلات حتی باید آزمون و خطاهایی نیز انجام داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *