آخرین اخبار

به نقل از تابناک :شیرین کاری‌های مجلس ادامه دارد!

کد خبر: ۲۷۷۰۱۹ تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۱ – ۰۷:۵۰  وقتی کسانی به مجلس فرستاده می‌شوند که یک روز هم نمی‌توانند بر نظر خود پایبند باشند و رأیشان به آسانی عوض می‌شود، نتیجه این می‌شود که جلسه استیضاح یک وزیر شروع می‌شود، اما در حین انجام، نماینده‌ها امضای خود را پس می‌گیرند. مجلس نهم در […]

اشتراک گذاری
16 مهر 1391
کد مطلب : 7227
کد خبر: ۲۷۷۰۱۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۱ – ۰۷:۵۰
 وقتی کسانی به مجلس فرستاده می‌شوند که یک روز هم نمی‌توانند بر نظر خود پایبند باشند و رأیشان به آسانی عوض می‌شود، نتیجه این می‌شود که جلسه استیضاح یک وزیر شروع می‌شود، اما در حین انجام، نماینده‌ها امضای خود را پس می‌گیرند. مجلس نهم در تاریخ ایران نامی ماندگار است!

پرده نخست: استیضاح آغاز شد

با وجود تلاش‌های بسیاری که وزارت ورزش و جوانان برای باز‌پس‌گیری امضاهای نمایندگان کرد، استیضاح به قوت خود باقی ماند.

به گزارش «تابناک»، بنا بر آیین‌نامه استیضاح کنندگان دو و نیم ساعت و وزیر سه ساعت زمان برای پاسخ دادن به پرسش‌ها و ابهامات نمایندگان را دارند.

تا دقایقی دیگر عباسی به همراه احمدی‌نژاد برای دفاع از کارنامه خود وارد مجلس خواهند شد.

پرده دوم: عباسی تنها آمد

محمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان دقایقی پیش برای حضور در نشست استیضاحش به تنهایی در صحن علنی پارلمان حاضر شد.

پس از حضور عباسی در صحن علنی، شماری از وکلای ملت از جمله ایرج ندیمی نماینده لاهیجان در اطراف صندلی وی حضور یافتند و به گفت‌وگو با او پرداختند.

پرده سوم: استیضاح منتفی نشد!

دقایقی پس از آغاز استیضاح وزیر ورزش و جوانان در مجلس، لاریجانی اعلام کرد که با پس گرفتن یکی دیگر از امضا‌ها، استیضاح منتفی شد.

این در حالی است که حسن کامران، نماینده اصفهان مشغول سخنرانی به عنوان نخستین طراح استیضاح بود و نسبت به این کار هیأت رئیسه اعتراض کرد.

پس از اعتراض کامران، لاریجانی اعلام کرد که خیر! دیگر پس گرفتن نداریم وارد شدیم و استیضاح انجام می‌شود.

پرده چهارم: استیضاح منتفی شد؛ به همین سادگی

پس از سخنرانی کامران، نماینده اصفهان به عنوان موافق استیضاح و در حالی که موافق دوم (آقای حاجی )در حال سخنرانی بود، دکتر لاریجانی سخنرانی وی را قطع و اعلام کرد، شمار امضاهای استیضاح به هشت رسیده؛ بنابراین، بنا به آیین نامه داخلی مجلس، تنها یکی از امضا کنندگان می‌تواند به نمایندگی از طراحان اسیضاح پنج دقیقه سخنرانی کند و اکنون طرح استیضاح از دستور خارج شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *