آخرین اخبار

آقای حاجی در گفتگوی زنده رادیویی علت استیضاح وزیر ورزش را تشریح کرد

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه ۳/۷/۱۳۹۱ در گفتگوی زنده رادیویی شرکت کرد. آقای حاجی یکی از طراحان استیضاح وزیر ورزش در گفتگوی زنده رادیویی در خصوص این موضوع توضیحاتی را بیان کرد. ایشان در پاسخ به این  سوال که: شما به عنوان یکی از […]

اشتراک گذاری
05 مهر 1391
کد مطلب : 7087

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه ۳/۷/۱۳۹۱ در گفتگوی زنده رادیویی شرکت کرد.

آقای حاجی یکی از طراحان استیضاح وزیر ورزش در گفتگوی زنده رادیویی در خصوص این موضوع توضیحاتی را بیان کرد.

ایشان در پاسخ به این  سوال که: شما به عنوان یکی از طراحان استیضاح هدف امضاء کنندگان از امضاء این طرح را چه می دانید و در حال حاضر این طرح در چه مسیری قرار  دارد؟ گفت:

یکی از وظایف مجلس شورای اسلامی نظارت بر عملکرد مدیران است و قانون این اجازه را به نمایندگان داده در مواردی که به نتیجه می رسند از این ابزار استفاده کنند و در حال حاضر تعداد قابل توجهی از نمایندگان این طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان را امضاء کرده اند.

ایشان راجع مواردی که موجب این استیضاح وزیر شده گفت:

نحوه عزل و نصب ها،

چگونگی هزینه اعتبار دستگاهها به استانها و نحوه تخصیص آنها،

انگیزه دخالت در امور فدراسیون ها و تغییرات غیر اصولی که در بعضی از فدراسیون ها انجام شده،

میزان کمک های میلیاردی به بعضی از باشگاه ها که خلاف ماده ۱۳ قانون اساسی است،

عدم توجه به هیئت های ورزشی شهرستان ها و این در حالی است که از یک طرف در یک شهرستان حتی هزینه یک مینی بوس برای جابجایی یک تیم از جوانان وجود ندارد و از یک طرف میلیاردی به بعضی از افراد پول داده می شود و در واقع ورزش پولی شده به جای اینکه ورزشی باشد،

نحوه اجراء احکام برنامه پنجم در امور ورزش و جوانان،

مسافرت های غیر ضرور به داخل و خارج، که اینها مستلزم هزینه های زیادی برای دولت است،

علت بی توجهی به ورزش جانبازان و معمولین،

عدم توجه به مسائل جوانان با توجه به اینکه این وزارتخانه مربوط به جوانان نیز هست،

بی توجهی به مسائل فرهنگی در ورزش و

بی مهری نسبت به پیشکسوتان و قهرمانان ورزش

برخی از تقریباً ۲۰ مورد مطرح شده در استیضاح است.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصول گرایان در خصوص تأخیر هیئت رئیسه برای اعلام وصول طرح استیضاح خاطر نشان کرد:

برداشت دو گانه ای از ماده قانون آئین نامه داخلی مجلس بود که آقای ابوترابی نایب رئیس محترم مجلس در جلسه علنی توضیح دادند که در آئین نامه آمده بایستی استیضاح به رئیس مجلس داده شود و با توضیحات عنوان شده امیدواریم در جلسه چهار شنبه اعلام وصول شود.

سخنگوی فراکسیون طرحها و لوایح مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا آئین نامه خاصی برای اعلام وصول طرح استیضاح وجود دارد که در یک زمان مشخص مراحل را طی کند اظهار داشت:

 در این خصوص قانون وجود دارد و قانون نیز رعایت شده و مشکلی هم نبوده. طرح این استیضاح قبل از بازی های المپیک تهیه شد ولی با توجه به مسائلی که وجود داشت و تیم ها در حال اعزام به مسابقات بودند امضاء کنندگان به این جمع بندی رسیدند که که بعد از مسابقات المپیک انجام گیرد و الان هم مسابقات تمام شده و بعد از اعلام وصول مراحل قانونی را طی کند و در این جهت هیچ مشکلی وجود ندارد و آقای وزیر نیز به ۲۰ مورد اشکالاتی که استیضاح کنددگان ذکر کرده اند پاسخ می دهند که اگر قانع کننده بود طبیعیست که رأی اعتماد می گیرند و اگر قانع کننده نبود بر اساس قانون جایگزین می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *