آخرین اخبار

متن کامل نطق میان دستور نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی

نطق میان دستور ۱۳۹۱/۷/۲ آقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شواری اسلامی بسم الله الرحمن الرحیم سلام خدا بر پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد ابن عبدالله(ص) رسول گرامی اسلام و خاندان پاک و مطهرش ،   سلام بر منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) درود به روح بلند […]

اشتراک گذاری
02 مهر 1391
کد مطلب : 7031

نطق میان دستور ۱۳۹۱/۷/۲ آقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شواری اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام خدا بر پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد ابن عبدالله(ص) رسول گرامی اسلام و خاندان پاک و مطهرش ،   سلام بر منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج)

درود به روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی ، درود به روح پر فتوح شهداء انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ، سلام بر ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای

و با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و عرض تبریک شروع سال تحصیلی و دهه کرامت

بی شک خورشید تابناک ساحت مقدس پیامبر مهربانی با خاک پاشی عده ای دون صفت صهیونیسم، خدشه ای بر نخواهد داشت و این همان چیزی است که در پیام مقام معظم رهبری به نقل از قرآن کریم آمده بود که

یُریدونَ لِیُطفِئوا نورَاللهِ بِاَفواهِهِم واللهُ مُتِمُّ نورِه وَلوکَرِهَ الکافِرون

اینجانب وظیفه می دانم از مردم ولایت مدار، شهید پرور، مومن، ‌تلاشگر و علم دوست دو شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار شامل شهرها و روستاهای موته، لای بید، حسن رباط، ازان، زیادآباد، میمه، وزوان، مراوند، چغاده، ونداده، خسروآباد، سعیدآباد، قاسم آباد، سه، دهلر، بیدشک، کلهرود، باغمیران، جهادآباد، مورچه خورت، حاجی آباد، شاهین شهر، گرگاب، گز برخوار، سین، دستگرد، خورزوق، اسلام آباد، دلیگان، دولت آباد، کربکند، لودریچه، زمان آباد، محسن آباد، شاپورآباد، حبیب آباد، علی آباد ملا علی، کمچشه،    علی آباد چی، پروانه، مرغ، دنبی، شورچه و شور آباد این حماسه سازان صحنه های گوناگون انقلاب خصوصاً حماسه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تشکر نمایم و از مسئولین کشور می خواهم:

۱- برای اشتغال جوانان عزیز این دو شهرستان برنامه ریزی و اقدامات عاجل به عمل آورند و این شدنی است اگر تنها ده در صد از موانع تولید ۳۵۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ برطرف شود  ۲۰۰۰۰ نفر بکار گرفته خواهند شد.

لذا از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت می خواهم با حضور در منطقه و بررسی این موانع از طریق ستاد تسهیل و دیگر فرآیند ها مساعدت لازم را مبذول دارند.

اگر قانون نحوه اشتغال اتباع بیگانه به درستی اجراء شود بیش از ۱۵۰۰۰ فرصت شغلی برای هموطنان آزاد خواهد شد. لذا از وزرای محترم کشور و تعاون کار و رفاه اجتماعی تقاضامندم این مهم را عملیاتی نمایند.

اگر سرعت فرآیند صدور جواز تأسیس و اختصاص زمین برای سرمایه گذاری در منطقه با توجه به موقعیت بسیار ممتاز، وجود زیر ساخت ها و محورهای مواصلاتی اثر گذار زیاد گردد واحدهای صنعتی زیادی در منطقه مستقر خواهند شد.

۲- برای کشاورزان ماهر و زحمتکش منطقه که از سال ۱۳۸۶ به بعد به خاطر خشکسالی و قطع آب زاینده رود نتوانسته اند برداشت محصول داشته باشند چاره ای اندیشیده شود. وزیر محترم جهاد کشاورزی، وزیر محترم نیرو آیا فکر کرده اید انسان هایی که تنها راه در آمدشان کشاورزی بوده و طی سالهای اخیر کشت و زراعت نداشته اند چگونه باید امرار معاش کنند. آیا فکر کرده ایم میلیاردها وامی که برای مکانیزه کردن طرحهای آبیاری گرفته ولی کشت نداشته اند چگونه باید باز پرداخت آن را همراه با سود و جرائم داشته باشند.  وزیر محترم کشاورزی آیا می دانید کشاورزان مهاجر ماهر منطقه ما در جا ی جای کشور عزیزمان صیفی و محصول خود را نمی توانند صادر کنند و بعد از ۶ ماه زحمت و کار با دست خالی و بعضاً بدهکار به شهر خود برمی گردند.

۳- از وزیر محترم آموزش و پرورش می خواهم هیأتی را به منطقه اعزام و در خصوص ساختمان مدارس فرسوده تصمیم عاجلی اتخاذ نمایند.

۴- از وزیر محترم ورزش و جوانان دعوت می نمایم بازدیدی از دو شهرستان داشته و ببینند آیا در کشور شهری با ۱۶۰ هزار جمعیت پیدا می شود که حتی یک زمین چمن ورزشی نداشته باشد چه رسد به ۱۳ شهر کوچکتر و ۲۵ روستای دیگر. آقای وزیر ورزش آیا بهتر نیست به جای پرداخت های میلیاردی به افراد خاص باشگاه های ورزشی، هزینه کرایه یک مینی بوس را برای اعزام یک تیم به شهر یا محله دیگر را فراهم کنید. بدانید دل همه جوانان از روشهای پرداختهای میلیاردی خون است.

۵- وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بدانید مردم از جهت دریافت خدمات بهداشتی و درمانی انتظار بیشتری دارند.

۶- از سازمان اوقاف و امور خیریه می خواهم طرحهای جامع امامزادگان خصوصاً طرح جامع حضرت ابراهیم فرزند بلافصل امام موسی کاظم(ع) را عملیاتی کند تا حداقل رفاه برای زائرین فراهم شود.

اما یک نکته با همکاران!

اینک، زمان برای کشور بسیار حساس و فوق العاده است، ایران اسلامی و نظام ما در حال گذار از مرحله ای سخت و طاقت فرساست و شرایط، شرایط سرنوشت سازی است.

پس وظیفه همه مسئولان کشور امروز آن است که گفتار، رفتار، کردارشان از سر تعقل و تفکر باشد، هوشیار باشند و از اظهار نظر های عجولانه و بعضاً غیر علمی و نسنجیده به شدت پرهیز نمایند، بینش و آگاهی مهمترین ابزار مدیریت است.

آنچه در دهه های گذشته نمودی ملموس و محسوس دارد همین بینش درست مدیران از مسائل کشور است که مغفول مانده است، نظارت بر اجرای قوانین از وظایف مهم نمایندگان مردم است ولی مورد غفلت قرار گرفته است و شاید علت بیشتر چالش های نظام در این دهه اخیر همین عدم نظارت باشد.  حکایت تلخ، دست اندازی به حقوق مردم و غارت بیت المال، مدیریت نا کار آمد برخی دستگاه های مسئول، عدم پاسخگویی مسئولان، فرار رو به جلو بعضی در قبال ندانم کاری در وظایف شان و قصور در امور محوله و همه و همه ناشی از عدم نظارت درست و به موقع بر اجرای قوانین است.

در بُعد قانون گذاری عملکردمان خوب توصیف می شود ولی در بُعد نظارت بر قانون ضعیف و بعضاً مورد غفلت بوده است، که باید با تمام توان این بعد مهم وظایف احیاء شود چرا که با نگاه عمیق و ژرف می توان عوارض آن را با چشم دید.

امروز کشور از مسائلی همچون سوء مدیریت یا ضعف مدیریت، مدیران خسته از راه و گاهاً بی انگیزه رنج می برد که باید جای خود را به مدیریت کار آمد، با کفایت، لایق و هوشمند بدهد.

باید نگاه مدیران و مسئولان به مسائل به کشور نو شود، تحقیق و پژوهش و علم و عالم جایگاه واقعی خویش را بیابد، تمامی معضلات، مشکلات و چالش ها به نقد عالمانه، دلسوزانه و کارشناسانه برسد.

باید تأمل و تفکر جایگاه ویژه ای پیدا کند.

باید بیاموزیم که وظیفه ما رعایت و تمکین قانون است نه دور زدن قانون.

باید با عملکرد خود روح امیدواری، افق روشن و درخشان برای مردم ترسیم نمائیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *