آخرین اخبار

حاجی دلیگانی : دولت هدفمندی یارانه ها را رها کرده است

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره ارایه نشدن کامل طرح تحول اقتصادی گفت:طرح هدفمندی یارانه ها که یکی از بخش های طرح تحول اقتصادی بود خوب شروع شد وهمه مردم هم همکاری کردند اما پس از یکسال این طرح رها شد. حسینعلی حاجی دلیگانی درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه […]

اشتراک گذاری
27 شهریور 1391
کد مطلب : 6984

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره ارایه نشدن کامل طرح تحول اقتصادی گفت:طرح هدفمندی یارانه ها که یکی از بخش های طرح تحول اقتصادی بود خوب شروع شد وهمه مردم هم همکاری کردند اما پس از یکسال این طرح رها شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، درباره ارایه نشدن  کامل طرح تحول اقتصادی افزود: متاسفانه یکی ازعیب‌هاو نقدهای وارد به دولت این است که درابتدا طرحی را پرقدرت مطرح می کند اما پس از گذشت مدتی از شروع ، آن را رها کرده وسراغ طرح دیگری می رود.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه وبرخواردرمجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح هدفمندی که یکی از بخش های طرح تحول اقتصادی بود خوب شروع شد وهمه مردم هم همکاری کردند اما پس از یکسال این طرح رها شد.

وی اظهارداشت: رها کردن طرح هدفمندی یارانه هاعارضه ای برای این طرح شدوکارایی این طرح را کاهش داد.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه طرح تحول بانکی و مالیاتی هم گفته می شود تهیه شده اما هنوز به مجلس ارایه نشده است گفت: ۷ طرح تحول دربخش های مختلف اقتصادی اگر با هم ارایه می شد وتمام بخش ها هم زمان با هم اصلاح می شد نتیجه مطلوب تری حاصل می شد.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس  درباره زمان اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها افزود: ناگزیرازاجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها هستیم اما به طور طبیعی باید زمان اجرای فاز دوم با توجه به شرایط روز اقتصادی تعیین شود.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه وبرخواردرمجلس‌با اشاره به نوسانات نرخ ارز دربازار کالا گفت: متاسفانه درحال حاضر قیمت کالاها دربازار بر اساس نرخ دلار تعیین می شود و فروشندگان هر روز بر اساس نرخ تازه دلار قیمت کالای خود را تعیین می کنند.

وی با بیان اینکه دلار عارضه ای بر اقتصاد و بازار کشور شده است اظهار داشت: درحال حاضر مصرف کننده کالا دربازار از نوسانات ناشی از دلار ضرر می کند و نمی داند قیمت کالایی که می خرد عادلانه است یا خیر؟.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: متاسفانه برای کنترل بازار ارز کار کارشناسی انجام نمی شود و متاسفانه مدیران و مسئولین اقتصادی تابع فضاهایی هستند که دیگران درست می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *