آخرین اخبار

آقای حاجی به دنبال رفع عطش از دشت برخوار (بازدید از تونل سوم کوهرنگ )

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه / برخوار در مجلس شورای اسلامی روز چهار شنبه ۱۳۹۱/۶/۱۵ از تونل سوم کوهرنگ بازدید کرد. در راستای طرح آب رسانی به دشت برخوار و پیگیری در رفع مشکل کمبود آب کشاورزان و خشک شدن چاههای منطقه آقای حاجی از تونل سوم کوهرنگ بازدید کرد. در این […]

اشتراک گذاری
16 شهریور 1391
کد مطلب : 6853

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه / برخوار در مجلس شورای اسلامی روز چهار شنبه ۱۳۹۱/۶/۱۵ از تونل سوم کوهرنگ بازدید کرد.

در راستای طرح آب رسانی به دشت برخوار و پیگیری در رفع مشکل کمبود آب کشاورزان و خشک شدن چاههای منطقه آقای حاجی از تونل سوم کوهرنگ بازدید کرد.

در این بازدید ابتدا آقای حاجی در دفتر مشاور این پروژه حضور یافت و مشاورین توضیحات لازم را ارائه دادند و سپس بازدید ایشان شروع شد. در اولین مرحله بازدید به ۱۳۰ هزار هکتار اراضی که در این پروژه به زیر آب خواهد رفت سرکشی کرده و به ورودی تونل سوم کوهرنگ و محل احداث سد سوم کوهرنگ رفتند و در پایان در داخل تونل با روند پیشرفت این پروژه آشنا شد.

تونل سوم کوهرنگ به طول ۲۳۴۰۹ متر دارای ۳۸۰۰ متر تونل دسترسی است که از این مقدار فقط ۷۰ متر از ساخت این تونل باقیمانده است. در دهانه این تونل سد دو قوسی ۱۲۰ متری با ذخیره آب ۳۵۰ میلیون متر مکعب ساخته می شود.

لازم به ذکر است حجت الاسلام ملکیان امام جمعه شاهین شهر، آقای هادی زاده  فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه، آقای قاسم زاده فرماندار شهرستان برخوار، آقای نریمانی معاون فرماندار شهرستان برخوار، آقای عمویی رئیس شورای اسلامی شهر، آقای نفری شهردار شاهین شهر و اعضاء نظام صنفی کشاورزان شهرستان شاهین شهر و میمه در این بازدید آقای حاجی را همراهی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *