آخرین اخبار

آقای حاجی: ادارت این شهرستان ناقص الخلقه متولد شده اند و بنیه ای ضعیف دارند.(گزارش تکمیلی جلسه شورای اداری)

آقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه / برخوار در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان شاهین شهر و میمه شرکت کرد.          روز سه شنبه ۷/۶/۱۳۹۱ جلسه شورای اداری شاهین شهر و میمه متفاوت تر از همیشه با حضور آقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه […]

اشتراک گذاری
16 شهریور 1391
کد مطلب : 6840

آقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه / برخوار در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان شاهین شهر و میمه شرکت کرد.

         روز سه شنبه ۷/۶/۱۳۹۱ جلسه شورای اداری شاهین شهر و میمه متفاوت تر از همیشه با حضور آقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه / برخوار در مجلس شورای اسلامی و آقای دکتر ذاکر اصفهانی استاندار اصفهان در سالن همایشهای فرمانداری برگزار شد.

         آقای حاجی در سخنانی هفته دولت را به آقای دکتر ذاکر اصفهانی و همه دولت مردان تبریک و تهنیت گفت و یاد شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و از آقای هادی زاده و تمامی کسانی که در اجرای فعالیتهای انجام شده از جمله طرح سفیران خدمت و کار گروه جذب سرمایه گذار و رفع موانع تولید قدمهای خوبی برداشته اند تقدیر و تشکر کرد.

          نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه / برخوار در مجلس شورای اسلامی مشکلات شهرستان را به دو بخش صنعت و کشاورزی تقسیم و بیکاری را اولین مشکل این منطقه دانست و پشتیبانی از طرح بنگاههای زود بازده و فعالیت صندوق مهر امام رضا(ع) را خواستار شد و گفت: در آمار هایی که ما گرفته ایم ۳۰ هزار بیکار در شهرستان وجود دارد که نیمی از آنها در دفاتر کاریابی ثبت نام کرده و مابقی نیز در حال تلاش برای شغل مناسب هستند.

          آقای حاجی در بسته پیشنهادی خود خطاب به استاندار در رفع مشکل بیکاری به جذب نیروی انسانی بومی در کارخانه ها و واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: آقای استاندار! یکی از معضلات مهم ما در این شهرستان این است که واحدهای صنعتی در این شهرستان ایجاد می شوند ولی نیروی انسانی خود را از دیگر نقاط استان می گیرند در صورتی که با این وضعیت شهرستان می طلبد درصد قابل توجهی از میزان جذب نیروی انسانی از این شهرستان باشد خصوصاً در واحدهای بزرگی مثل پالایشگاه، پتروشیمی، صنایع هواپیما سازی( هسا )و نیروگاه شهید منتظری که وقتی بررسی کنید متوجه می شوید در صد کمی از نیروی آنها از این شهرستان هستند. لازم است تفویض اختیار به مدیران شهرستان در روند اداری ایجاد واحدهای صنعتی انجام شود. الزام این موضوع در حالیست که بعضی اوقات واحد صنعتی در این شهرستان جواز تاسیس می گیرد و مدیران شهرستان مطلع    نمی شوند. جلسه ای با صاحبان صنعت در شهرک های صنعتی منطقه گذاشته شود و تا آنها این احساس را داشته باشند که مسئولین درد آنها را       می شنوند و تا جایی که می توانیم مشکل آنها برطرف کنیم.

          عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به اسقرار چند واحد صنعتی بزرگ در شهرستان برای برون رفت از این معضل اشاره کرد و افزود: با توجه به موقعیت مناسب شهرستانهای شاهین شهر، میمه و برخوار که در شمال استان قرار دارند و هیچ شهرستان دیگری این مزیت را ندارد و منحصراً مسیر توسعه اصفهان هم به سمت شمال اصفهان است امیواریم با عنایتی که در این جهت می شود بتوانیم وضعیت شمال اصفهان را با شمال جغرافیایی منطبق ببینیم.

         عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصول گرایان مجلس شورای اسلامی در خصوص منطقه ویژه اقتصادی گفت: با توجه به اینکه یک منطقه ویژه اقتصادی در استان اصفهان مصوبه دولت و مجلس است و با توجه به ظرفیت ها و راههای ترانزیت، کنار کذر شرقی، اتوبان اصفهان نطنز اعلام آمادگی می کنیم که این منطقه ویژه اقتصادی در این منطقه مستقر شود و شهرستان هم تمامی ظرفیت خود را در اختیار این منطقه قرار می دهد.

         سخنگوی فراکسیون طرح ها و لوایح مجلس شورای اسلامی در قسمت دوم سخنان خود به مشکلات بخش کشاورزی شهرستان پرداخت و معضل کمبود آب این منطقه را اسفبارتر از نقاط دیگر استان دانست و اضافه کرد: ۳۶ هزار هکتار زمین مستعد کشاورزی در شهرستان داریم که الان با جرات می توانم بگویم که یک دهم آن هم زیر کشت نیست.

ایشان با اشاره به تقسیم آب بین شهرستانهای استان خاطر نشان کرد: ۲۴۰کیلو متر کانال آب توسط دولت کشیده شده و میلیاردها هزینه شده و در کنار آن کشاورزانی که وام های برای آبیاری قطره ای از بانک ها گرفته اند و لوله کشی های بسیار زیادی انجام داده اند و الان آبی وجود ندارد که اینها در لوله های ابیاری خود جاری کنند. ۴۳۹ حلقه چاه که در شهرستان داریم و بخش زیادی از آنها آب ندارد و مابقی هم نصف ظرفیت آب دارد. آقای استاندار! ما می گوییم به هر میزان که به شهرستان های دیگر، به شرق اصفهان آب داده می شود حق کشاورزان ما است که آب دریافت کنند.

         نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه / برخوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به بخش روستایی اشاره و گفت: در حالی که دولت در روستاها خدماتی مثل آب آشامیدنی، برق و گاز را برده است ولی الان جمعیت روز به روز در حال کاهش است. خدمات برده شده ولی تا چند سال دیگر با کاهش جمعیت تمامی این خدمات بلا استفاده خواهد شد.

          ایشان در رفع این مشکل نیز پیشنهاداتی به استاندار ارائه کرد و اضافه کرد: پیشنهاد میکنم که در کنار هر روستا زمینی برای کسانی که می خواهند چند راس دام داشته باشند یا می خواهند کارگاهی برای امرار معاش خود داشته باشند، آماده کنیم و یا از کسانی که قبلا در این روستا ساکن بوده و اهل آنجا هستند و الان در نقطه دیگری از کشور سرمایه گذاری کرده اند دعوت کنیم، امکاناتی فراهم کنیم تا آنها در روستای خود سرمایه گذاری کنند و جمعیت روستا را نگه داریم.

          آقای حاجی در بخش دیگر سخنان خود به ناقص الخلقه بودن ادارت شهرستان اشاره کرد و افزود: تا چند سال پیش این دو شهرستان بخشی از شهر اصفهان بوده اند و از زمان جدا شدن نیز ادارت به شکل کاملی که باید مستقر می شدند انجام نگرفته و الان بنیه ادارت ضعیف است و این قابل ترمیم است.

          ایشان در ادامه به تغییر شاخصه های بودجه، قانون تقسیمات کشوری و نحوه انجام کار ادارات نسبت به این قانون، سند چشم انداز ۱۴۰۴ شهرستان، کمی فضای هنر و ورزشی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: با وجود ۱۹ قهرمان بین المللی ما هنوز یک فضای ورزشی مناسب نداریم و حتی در این شهر ۱۵۰ هزار نفری یک زمین چمن نداریم.

در ادامه آقای دکتر ذاکر اصفهانی استاندار اصفهان به ارائه سخنرانی پرداخت و به مواردی که آقای حاجی بیان کرده بود پاسخ داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *