آخرین اخبار

حاجی : حمایت از تولید ملی تحریم‌ها را بی اثر می‌کند

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: با توجه به اینکه در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی قرار داریم و تحریم‌های اقتصادی نیز از سوی غربی‌ها به کشور ما تحمیل شده، حمایت از تولید ملی، تحریم‌ها را بی اثر می‌کند. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری […]

اشتراک گذاری
15 شهریور 1391
کد مطلب : 6822

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: با توجه به اینکه در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی قرار داریم و تحریم‌های اقتصادی نیز از سوی غربی‌ها به کشور ما تحمیل شده، حمایت از تولید ملی، تحریم‌ها را بی اثر می‌کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: ایران اسلامی در ۳۳سال گذشته نشان داده است که برای رسیدن به اهداف متعالی نظام اسلامی همواره بر توان و نیروی داخلی خود تکیه کرده و تحریم‌ها را به فرصتی برای توسعه و خودکفایی و پیشرفت تبدیل کرده است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید ظرفیت‌ تولید را بالا برده و موانع به وجود آمده از تحریم را بر طرف کنیم که گرفتار تحمیل هزینه‌های بالا نشویم، بر ضرورت عملیاتی کردن فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این رابطه تاکید کرد.

وی اظهارداشت: دولت باید با حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی نه تنها تحریم‌های غرب را بی‌اثر کنند، بلکه موجب شکوفایی اقتصاد کشور را نیز فراهم کند.

این نماینده مجلس نهم غفلت از تولید ملی و استفاده از سرمایه داخلی را راهکار مناسب برای دور زدن و مقاومت در برابر تحریم ها توصیف و تصریح کرد: اتکا به منابع خارجی ما را نسبت به تحریم‌ها آسیب‌پذیر کند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس با توجه به اینکه به طور قطع یکی از مکانیزیم‌هایمان برای مقابله با دشمن در این شرایط بحث حضور مردم است، دولت نیز باید از این حضور حمایت کند.

حاجی دلیگانی افزود: همچنین با تاکید بر بی‌اثر بودن تحریم‌ها و به دنبال آن انسجام درونی، هم‌افزایی و وحدت ملی در داخل کشور، گفت: این تحریم‌ها سرعت حرکت به سمت رسیدن به خودکفایی را شتاب می‌دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان یادآور شد: تحریم ها فرصتی برای استفاده حداکثری از توان تولید داخلی است وبهتر است دراین راستا به جز مواد اولیه تولید ،کالاهای دیگر وارد کشورنشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *