آخرین اخبار

عضو کمیسیون برنامه و بودجه:برای مقابله با تحریم‌ها مدیریت‌های اقتصادی تقویت شود

    نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه،برخوار گفت: دولت و مجلس باید در قالب کمیسیونی ویژه، چالش‌های داخلی و بین‌المللی اقتصادی را با جزییات بیشتر بررسی کنند تا به راه‌حل مشترک برسند.   حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تاکید کرد: ظرفیت‌های کشور در سطحی است که در صورت تعامل بین قوای […]

اشتراک گذاری
20 تیر 1391
کد مطلب : 6075

 

 

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه،برخوار گفت: دولت و مجلس باید در قالب کمیسیونی ویژه، چالش‌های داخلی و بین‌المللی اقتصادی را با جزییات بیشتر بررسی کنند تا به راه‌حل مشترک برسند.

 

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تاکید کرد: ظرفیت‌های کشور در سطحی است که در صورت تعامل بین قوای مجریه و مقننه و استفاده از توان اجرایی فعالان بخش خصوصی قطعا تحریم‌ها خنثی خواهد شد، مهم این است که بتوانیم از ظرفیت‌های بالقوه کشور استفاده کنیم.

 

این عضو کمیسیون برنامه و بوجه خاطر نشان کرد: تحریم، موجب رنجش مردم نیست بلکه بی‌تدبیری‌ها و ناهماهنگی‌ها در اتخاذ روش‌ها در سیاست‌های اقتصادی نادرست تحمل مردم را از بین برده است، اگر مدیریت‌های اقتصادی تقویت شود قطعا با تحریم‌ها مقابله خواهد شد.

 

وی افزود: نحوه مدیریت پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های داخلی و تعامل با سایر کشورها نشات گرفته از سیاست‌ها و تدابیر مسئولان است و در صورت همفکر و هم رای شدن مسئولان، مدیریت تحریم‌ها آسان می‌شود.

 

حاجی‌دلیگانی، حمایت از تولید داخلی را مورد تاکید قرار داد و افزود:‌ حمایت از تولید داخلی خیلی راحت است چرا که افراد دلسوز و صاحب تفکر و توانمند فراوانی در حوزه‌های مختلف تولید، صنعت، کشاورزی وسایر حوزه‌های اقتصادی داریم، مهم این است که مسئولان امر با برگزاری نشست‌هایی با حضور فعالان بخش خصوصی مشکلات را واقع بینانه مطرح و با واکاوی ریشه‌های آن از نظرات فعلان بخش خصوصی به نحوی استفاه کنند تا چالش‌های اقتصادی قابل حل باشد.

 

نماینده مردم شاهین ومیمه،برخوار شهر تاکید کرد: هرگاه اراده کردیم تا مشکلی برطرف شود، این اتفاق افتاده است، مهم این است که متولیان اقتصادی مسائل اقتصادی را به صورت خرد برای دلسوزان بخش خصوصی تجزیه و تحلیل کرده و با همفکری با آنان، راهبرد‌های و راهکارهای جدیدی در حمایت از تولید داخلی و بی‌اثر کردن تحریم‌های اقتصادی غرب اندیشه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *