آخرین اخبار

مسئولان باید از دخالت در اقتصاد دل بکنند

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار گفت: برای تحقق شعار سال دولت باید تصمیمات لازم را اتخاذ کند تا خیلی از مسئولان از دخالت در بخش اقتصاد دل بکنند. حسینعلی حاجی‌‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری، در خصوص راهکار تحقق شعار سال اظهار داشت: در […]

اشتراک گذاری
09 فروردین 1403
کد مطلب : 55370

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار گفت: برای تحقق شعار سال دولت باید تصمیمات لازم را اتخاذ کند تا خیلی از مسئولان از دخالت در بخش اقتصاد دل بکنند.

حسینعلی حاجی‌‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری، در خصوص راهکار تحقق شعار سال اظهار داشت: در این زمینه اولین مسئله، اعتقاد و ایمان آوردن مسئولانی است که دوست دارند همه چیز به ویژه اقتصاد، در ید قدرت و تحت مدیریت آنها باشد. بنابراین برای تحقق شعار سال، دولت باید تصمیمات لازم را اتخاذ کند تا خیلی از مسئولان از دخالت در بخش اقتصاد دل بکنند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس هم باید به این موضوع ورود و به نحوی ریل‌گذاری کند که زمینه ورود بخش تعاونی‌ها و مردم در مباحث اقتصادی به وجود آید و این اصلی‌ترین بحثی است که باید اتفاق بیفتاد.

وی با اشاره به وظیفه نظارتی مجلس، یادآور شد: ما در این زمینه قوانین کافی داریم و معضل اصلی اجرا نشدن درست قوانین است و باید تلاش کنیم که قوانین جنبه اجرایی به خودشان بگیرند و انجام شوند.

حاجی‌دلیگانی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم که تحقق شعار سال چقدر در کاهش مشکلات اقتصادی کشور تأثیر دارد، گفت: بخشی از مشکلات اساسی مردم به دخالت‌های نادرست دولت و دستگاه‌های عمومی در بخش اقتصاد و ورود آنها به این حوزه است که منجر به گرانی می‌شود، به طور مثال در حوزه مسکن و یا مباحث مربوط به تامین کالاهای اساسی و دلال‌هایی که در این میان وجود دارند، همه اشکالاتی است که وقتی کار به مردم واگذار نشود، به وجود می‌آید.

وی ادامه داد: ما در این زمینه قوانین خوبی داریم که باید اجرایی شود به طور مثال در بخش مسکن، ما قانون جهش تولید مسکن را داریم اما اجرایی نشده است و یا با وجود آنکه قانون تسهیل صدور مجوزات کسب و کار را داریم اما دستگاه‌های مربوطه همچنان تعداد زیادی از مجوزهای کسب و کار را صادر نمی‌کنند و به مردم پاسخگو نیستند و وزارت اقتصاد نیز که وظیفه نظارت بر این موضوع را بر عهده دارد، کاری انجام نمی‌دهد و این موضوع باعث می‌شود که در روند اقتصاد کشور مشکل ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *