آخرین اخبار

وزیر جهاد کشاورزی برای مشکل دامداران از نماینده مجلس تذکر گرفت

نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی گفت‌: دامداران در آذر ماه و بهمن ماه سال جاری نهاده کنجاله سویا خریداری کرده‌اند ولی هنوز به آن‌ها تحویل داده نشده است. به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران توانا، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین ‌شهر‌، برخوار و میمه در مجلس شورای […]

اشتراک گذاری
18 بهمن 1402
کد مطلب : 54884

نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی گفت‌: دامداران در آذر ماه و بهمن ماه سال جاری نهاده کنجاله سویا خریداری کرده‌اند ولی هنوز به آن‌ها تحویل داده نشده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران توانا، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین ‌شهر‌، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در مورد لزوم تسریع در تحویل نهاده‌ کنجاله سویای خریداری شده توسط دامداران از سامانه بازارگاه به محمد علی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی تذکر داد.

وی در گفت‌ ‌وگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران توانا گفت‌: دامداران در آذرماه و بهمن ماه سال جاری بابت خرید نهاده کنجاله سویا در سامانه بازارگاه ثبت سفارش کرده‌اند و وجه آن را پرداخت کرده‌اند.

وی در با بیان اینکه علیرغم پیگیری‌ها هنوز نهاده خریداری شده به دامداران تحویل داده نشده گفت‌: دامداران دیگر وجهی برای خرید نهاده بی‌کیفیت در بازار سیاه ندارند و اکنون با کمبود نهاده روبرو هستند.

نماینده شاهین‌ شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت‌: ضروریست نسبت به تسریع در تحویل نهاده سویا به منظور رفع مشکل‌، اقدام لازم صورت پذیرد‌.

محمد علی نهاوندی عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور در سوم دی ماه ١۴٠٢ گفته بود: با توجه به رسوب بیش از ۱۴۰ هزار تن کنجاله سویا در سامانه بازارگاه و استقبال محدود خریداران و همچنین مازاد عرضه ذرت و جو در بازار شاهد فراوانی نهاده های دام و طیور هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *