آخرین اخبار

حسینعلی حاجی ضمن انتقاد از وضعیت بازار گوشت قرمز در کشور+ صوت

حماسه سازان : حسینعلی حاجی ضمن انتقاد از وضعیت بازار گوشت قرمز در کشور ، رانت تخصیص ارز ، واردات بالاتر از قیمت واقعی ، توزیع ناعادلانه در سطح کشور و عدم دسترسی عمومی به این کالای اساسی را مصداق تبعیض ناروا و خلاف بند ۹ اصل سوم قانون اساسی دانست حاجی دلیگانی در اخطار […]

اشتراک گذاری
01 بهمن 1402
کد مطلب : 54851

حماسه سازان :

حسینعلی حاجی ضمن انتقاد از وضعیت بازار گوشت قرمز در کشور ، رانت تخصیص ارز ، واردات بالاتر از قیمت واقعی ، توزیع ناعادلانه در سطح کشور و عدم دسترسی عمومی به این کالای اساسی را مصداق تبعیض ناروا و خلاف بند ۹ اصل سوم قانون اساسی دانست

حاجی دلیگانی در اخطار قانون اساسی:
گوشت گرم در برخی نقاط کشور کیلویی ۷۰۰ هزار تومان است/ در توزیع گوشت تبعیض وجود دارد و در واردات آن رانت
نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه در توزیع گوشت گرم تبعیض وجود دارد و در واردات آن رانت، گفت: گوشت گرم در برخی نقاط کشور کیلویی ۷۰۰ هزار تومان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، یکم بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به بند ۹ اصل ۳ که در خصوص تبعیض ناروا است، عنوان کرد: این اخطار عمدتا به وزارت جهاد کشاورزی برمی گردد. در حال حاضر ۱۵ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی هر دلار ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان اختصاص می دهیم، همین رقم به واردکنندگان گوشت گرم نیز اختصاص پیدا می کند که باید هر کیلو گوشت قرمز را حدود ۲۵۰ هزار تومان به کشور بیاورند ولی حدود ۴۰۰ هزار تومان وارد می شود که در این خصوص رانت وجود دارد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر در توزیع گوشت قرمز نیز تبعیض وجود دارد، در تهران گوشت گرم وارداتی توزیع می شود اما در استان هایی مانند اصفهان و کرمانشاه توزیع نمی شود.

وی افزود: از طرفی گوشت منجمدی که وارد می شود نیز عمدتا به فروشگاه های زنجیره ای داده می شود و نقاط دوردست که در آنجا فروشگاه زنجیره ای وجود ندارد نمی توانند از این امکان استفاده کنند.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: گوشت گرم در نقاطی مانند حوزه انتخابیه بنده کیلویی حدود ۷۰۰ هزار تومان است و ما در این زمینه بارها به وزیر جهاد کشاورزی تذکر داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *