آخرین اخبار

آقای حاجی در در سی و پنجمین نطق میان دستور و در مخالفت با اعطای تابعیت به اتباع بیگانه و …

در صحن علنی مجلس و در مخالفت با اعطای تابعیت به اتباع بیگانه؛ حاجی دلیگانی : از دادن اینگونه امتیاز ها به اتباع بیگانه خیری ندیده ایم. زمانی که مشکلاتی در کشور های همسایه پیش آمده بود، از جهت انسان دوستی اجازه دادید افرادی که آواره بودند از کشور های دیگر وارد کشور ما شدند […]

اشتراک گذاری
29 مرداد 1402
کد مطلب : 53878

در صحن علنی مجلس و در مخالفت با اعطای تابعیت به اتباع بیگانه؛

حاجی دلیگانی :
از دادن اینگونه امتیاز ها به اتباع بیگانه خیری ندیده ایم.

🔺زمانی که مشکلاتی در کشور های همسایه پیش آمده بود، از جهت انسان دوستی اجازه دادید افرادی که آواره بودند از کشور های دیگر وارد کشور ما شدند و نه تنها در مکان خاصی اسکان داده نشدند، بلکه در تمامی شهر ها و نقاط کشور ساکن شدند .

🔺 بروید و بررسی کنید که چه بر سر اقتصاد کشور ما آورده اند؟ ببینید انحصاری که در کشور ما ایجاد کرده اند چگونه است؟

🔺در حال حاضر به وزارت کشور که مراجعه میکنید تا درخواست انتقال تعدادی از اتباع را از استانی به استان دیگر داشته باشید، با مخالفت رو به رو می شوید و بیان میکنند که ما اجازه انتقال یک نفر راهم نداریم، سازمان ملل اجازه این کار را نمی دهد!!!

🔺ای وای !!!
امروزه دولت جمهوری اسلامی اجازه جابجایی مهاجرین بیگانه ای که در داخل کشور خودش هست، را ندارد!

🔺چرا ۲۰ درصد از جمعیت کشور را اتباع کشور تشکیل داده اند ؟!

🔺پیشنهاد بنده این هست که اقامت دائم به اتباع خارجی ندهید

حاجی دلیگانی:

🔴مردم می پرسند علت نابسامانی اقتصادی چیست ؟ علت، خلق روزانه شش هزار میلیارد تومان پول است!

🔴۷۰ درصد این خلق پول، به جیب ۸ دهم درصد مردم می رود و نتیجه این خلق پول، افزایش فاصله طبقاتی است ، فقرا فقیرتر و طبقه متوسط به فقیر تبدیل می شوند

🔴آقای رئیس جمهور! یک تصمیم اقتصادی بگیرید ، اقتصاد مقاومتی را احیا کنید

🔴جناب آقای رئیسی! آیا خبر دارید که در تیم اقتصادی شما، تفکر ریاضت اقتصادی وجود دارد ؟

🔴آقای رئیس جمهور! تفکر کنترل ارزِ موجود در تیم اقتصادی دولت هم، راهگشا نیست ، تنها راه حل ، اقتصاد مقاومتی است

🔴حلاوت بازگرداندن منابع ارزی را در بزرگتر کردن سفره مردم و به روز رسانی صنعت کشور متبلور کنید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۹ مرداد ماه) در نطق میان دستور گفت: مردم این روزها سوال می‌کنند ریشه اصلی بی‌ثباتی اقتصادی چیست و بعضاً جواب دقیقی نداریم که به آنها بدهیم، اما برخی صاحب نظرانی که بر ریشه های بی‌ثباتی‌های اقتصادی کار می‌کنند؛ نقطه نظراتی دارند.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس یازدهم ادامه داد: یکی از نقطه نظرات، علت را خلق پولی می‌دانند که هر روز اتفاق می افتد؛ هر روز از صبح تا شب ۶۰۰۰ میلیارد تومان خلق پول ایجاد می‌شود، یعنی در واقع یک چیزی که وجود خارجی ندارد، ولی به سقف اسمی پول و نقدینگی کشور اضافه می‌شود و جالب است بدانید ۷۰ درصد این خلق پول به جیب ۸ دهم درصد مردم جامعه می‌رود و تنها ۳۰ درصد آن به ۹۹.۲ درصد مردم می‌رسد و معنی این خلق پول چیست و آثار آن چیست؟ همین کاهش قدرت خرید مردم، افزایش شکاف طبقاتی بین مردم ایجادمی‌شود. یعنی روز به روز فقرا فقیرتر و طبقات متوسط هم فقیر می‌شوند و لازم است که دولت در این زمینه تصمیم بگیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان با تاکید بر لزوم ایجاد اقتصاد مقاومتی مطرح کرد: از رئیس جمهوری انتظار است که یک تصمیم انقلابی در این رابطه بگیرند و آن این است که عملاً اقتصاد مقاومتی را احیا کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد:آقای رئیس جمهور؛ آیا خبر دارید یکی از تیم‌های اقتصادی شما تفکر ریاضت اقتصادی را دارد؟ معتقد است که همه چیز را گران کنیم؛ آب و برق و گاز را گران کنیم تا درآمد دولت افزایش پیدا کند؟ آیا این جز کاهش قدرت خرید مردم نیست؟ این موضوع را باید دنبال کنید، این چه نوع تفکری است که در تیم اقتصادی دولت وجود دارد؟

وی افزود:دیگری می‌گوید که ما اگر ارز را کنترل کنیم، مشکل حل می‌شود که به نظر می‌رسد هیچ کدام از این راهکارها و تفکرات اقتصادی دولت راهگشا نباشد، همان تفکر اقتصاد مقاومتی می‌تواند مشکل مردم را حل کند و باید جایگزین شود.

عضو مجمع نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آقای رئیسی باید ظرف اقتصاد را صاف کنیم؛ این ظرف هر چقدر کج باشد هرچه داخلش ریخته شود از آن طرف می‌ریزد؛ اما در محتوا هیچ اتفاقی نمی‌افتد. آقای رئیسی! تنها راه صاف کردن ظرف اقتصاد که به همه مردم برسد؛ این است که اقتصاد مقاومتی را احیا کنیم.

حاجی دلیگانی با اشاره به آزادسازی دارایی های بلوکه شده ،بیان کرد: باید از تیم دولت که درخصوص بازگرداندن منابع ارزی تلاش می‌کنند،تشکر کنیم ؛ اما آی دولت، آی مردم، آی همکاران، بدانید این منابع ارزی که گشایش آن حاصل شده است ؛حاصل مقاومت مومنانه مردم ایران در طول چهل و چند ساله ای است که از انقلاب می‌گذرد و لذا الان که این منابع بنا است آزاد شود و به کشور وارد شود ؛لازم است مسئولان تصمیم گیرنده در این رابطه کاری کنند که شیرینی و حلاوت این کار ارزشمند در پاداش به مردمی که مقاومت و فشارهای اقتصادی را تحمل کردند و پای این انقلاب و نظام ایستادند؛در کام مردم تلخ نشود.

وی خطاب به مسولان درباره پول های آزادشده مطرح کرد: اولاً کاری کنید که سفره مردم بزرگتر شود و این شدنی است و کار دیگری که لازم است از این منابع استفاده شود؛ این است که یک نوسازی و به روزسازی در صنعت انجام دهیم.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی،با تاکید بر بهره‌وری از انرژی کشور تاکید کرد:این همه کارگر را به کار می‌گیریم و از انرژی استفاده می‌کنیم؛اما بهره وری درستی نداریم و تولیدمان تولید اقتصادی در بعضی از بخش‌ها نیست؛ لازم است که نوسازی در صنایع ایجاد شود.

حاجی دلیگانی اظهار کرد:دولت بداند؛ برخی نانشان و کسب و کارشان در این است که بی‌ثباتی اقتصادی وجود داشته باشد؛این افراد از این جهات نفع می‌برند، آقای رئیسی این موضوع را برطرف کنید.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ضمن تبریک و تسلیت شهادت کارکنان نیروی انتظامی مطرح کرد:شهادت عزیزان نیروی انتظامی را تبریک و تسلیت می‌گوییم مخصوصا دو شهیدی که در اصفهان به شهادت رسیدند،بایستی قانون تشدید مجازات که در کمیسیون حقوقی و قضایی است را زودتر به صحن بیاوریم و مجازات شدیدتری را برای کسانی که سلاح‌های غیرمجاز حمل می‌کنند، درنظرداشته باشیم همچنین دولت و وزارت دفاع هم تجهیزات و امکانات نیروی انتظامی را بیشتر و بهتر کند.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: آقای نیکبخت؛با این دست فرمانی که حرکت می‌کنید راه به جایی نمی برید،بخشنامه مربوط به دامداری‌های سنتی را اصلاح کنید؛این موضوع هنوز انجام نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *