آخرین اخبار

حاجی دلیگانی: آقای وزیر آموزش و پرورش! دریافت هزینه از اولیای دانش‌آموزان در هنگام ثبت نام را متوقف کنید

حاجی دلیگانی: آقای وزیر آموزش و پرورش! دریافت هزینه از اولیای دانش‌آموزان در هنگام ثبت نام را متوقف کنید هیئت رئیسه مجلس، طرح نحوه برگزاری آزمون سراسری را در دستور کار قرار دهد تا بچه های مردم تکلیف شان را بدانند بازنشستگان عزیز تامین اجتماعی در رنج هستند، آنها را دریابید ، با دریافتی ۷ […]

اشتراک گذاری
24 مرداد 1402
کد مطلب : 53839

حاجی دلیگانی:

آقای وزیر آموزش و پرورش! دریافت هزینه از اولیای دانش‌آموزان در هنگام ثبت نام را متوقف کنید

هیئت رئیسه مجلس، طرح نحوه برگزاری آزمون سراسری را در دستور کار قرار دهد تا بچه های مردم تکلیف شان را بدانند

بازنشستگان عزیز تامین اجتماعی در رنج هستند، آنها را دریابید ، با دریافتی ۷ میلیون تومانی چگونه می توان زندگی کرد؟

مدارس بیش از یک میلیون تومان در ازای ثبت نام از خانواده ها پول دریافت می کنند/ مصری: اخذ این مبالغ دور زدن قانون است

حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در تذکر شفاهی گفت:برخی از مدارس حتی بیش از یک میلیون تومان به صورت اجبار از خانواده‌ها منابع دریافت می‌کنند،چرا برخی مدارس به خانواده‌ها می‌گویند تا این مبلغ واریز نشود، ثبت نام انجام نخواهد شد؟

مصری نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکرات این نماینده گفت:بسیاری از مدارس تا این کمک انجام نشود از ثبت نام جلوگیری می‌کنند و این به واقع دور زدن قانون است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲۴ مرداد ماه) ماه در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر در بسیاری از مدارس الزاماً برای ثبت نام منابعی اخذ می‌شود این در حالی است که قانون اساسی آموزش و پرورش را رایگان کرده است.

وی با بیان اینکه برخی از مدارس حتی بیش از یک میلیون تومان به صورت اجبار از خانواده‌ها منابع دریافت می‌کنند، ادامه داد: مردم و خانواده‌هایی با بیش از ۲ الی ۳ فرزند نمی‌توانند این پول را پرداخت کنند چرا باید آموزش و پرورش این موضوع را اجبار کند.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: چرا باید مبلغی را به عنوان ثبت نام از مردم اخذ کنند؟ چرا برخی مدارس به خانواده‌ها می‌گویند تا این مبلغ واریز نشود، ثبت نام انجام نخواهد شد.

وی با بیان اینکه مدارس غیرانتفاعی نیز اعداد بیشتری را دریافت می‌کنند، گفت: این مسئله باید به صورت جد مورد پیگیری قرار گیرد.

حاجی دلیگانی در ادامه با استناد به ماده ۱۰۰ آیین نامه داخلی مجلس بیان کرد: این ماده به ترتیب در دستور قرار گرفتن طرح‌ها اشاره دارد.

وی با اشاره به طرح آزمون سراسری بیان کرد: به واقع فرزندان مردم گناه دارند و نمی‌دانند سال آینده کنکور و آزمون سراسری چگونه برگزار خواهد شد. بنابراین این طرح باید در دستور صحن قرار گرفته و در این بخش تعیین تکلیف شود.

حاجی دلیگانی در ادامه با اشاره به موضوع و مشکلات بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: بازنشستگان در رنج زندگی می‌کنند و آن عدد پرداختی آنها کفاف زندگی‌شان را نمی‌دهد.

عبدالرضا مصری در پاسخ به تذکرات نماینده شاهین شهر در صحن علنی مجلس گفت: اخطار شما به وزیر آموزش و پرورش وارد است.

وی افزود: متاسفانه در ۲۰ سال گذشته مدارس همواره شهریه دریافت کرده و همیشه این بحث صورت می‌گیرد و اسم آن را نیز دریافت شهریه نمی‌گذارند و به عنوان کمک به مدرسه مطرح می‌کنند.

مصری تاکید کرد: بسیاری از مدارس تا این کمک انجام نشود از ثبت نام فرزندان مردم جلوگیری می‌کنند و این به واقع دور زدن قانون است.

وی تاکید: انتظار داریم برای مناطق محروم و محرومین این مسئله را بردارند که اگر کسی می‌خواهد آزادانه کمک کند بتواند کمک کند.

مصری با اشاره به موضوع آزمون سراسری بیان کرد: عده‌ای در این بخش دیگر افسرده شده‌اند، آن هم جوانانی که عمری زحمت کشیده اند. بنده خواهش می‌کنم شورای عالی انقلاب فرهنگی در این بخش پاسخگو باشد.

وی تاکید کرد: طبق آخرین اطلاع اگر اقدام موثری صورت نگیرد باید در صحن علنی مجلس این موضوع مطرح شود.

مصری بیان کرد: امیدواریم مجلس یک کار جدی در این بخش انجام دهد و این موضوع تعیین تکلیف شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد : موضوع همسان‌سازی بازنشستگان رعایت نشد و به ویژه ۲۵ درصد باقی مانده همسان سازی بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

وی تاکید کرد: امیدواریم ان‌شاالله این امور مورد توجه قرار گیرد البته ما تنگناهای دولت را قبول داریم اما امیدواریم در این بخش تصمیم گیری شود چرا که دیگر کنکور ربطی به تحریم و ضد انقلاب ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *