آخرین اخبار

تقاضای تحقیق و تفحص آقای حاجی از فعالیت مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری به تصویب رسید

حماسه سازان : با حضور وزیر امور خارجه؛ امروز در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، تقاضای تحقیق و تفحص جناب آقای حاجی از فعالیت مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری به تصویب رسید تصویب طرح تحقیق و تفحص از مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری در کمیسیون امنیت ملی نماینده شاهین‌شهر ومیمه وبرخوار در مجلس از […]

اشتراک گذاری
19 اردیبهشت 1400
کد مطلب : 46650

حماسه سازان :

با حضور وزیر امور خارجه؛

امروز در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، تقاضای تحقیق و تفحص جناب آقای حاجی از فعالیت مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری به تصویب رسید

تصویب طرح تحقیق و تفحص از مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری در کمیسیون امنیت ملی

نماینده شاهین‌شهر ومیمه وبرخوار در مجلس از تصویب طرح تحقیق و تفحص از مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه دیروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: رسیدگی به ۳ طرح تحقیق و تفحص از مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری در دستورکار جلسه امروز اعضای کمیسیون قرار داشت.

وی افزود: در نهایت هر ۳ طرح که یکی توسط بنده و ۲ تا دیگر توسط آقایان امیرآبادی و عمویی نمایندگان قم و تهران تهیه شده بود به تصویب اعضا رسید و ۳ طرح تحقیق و تفحص از مرکز تحقیقات استراتژیک با هم ادقام شد.

این نماینده مردم در مجلس، ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع، رسیدگی به طرح تحقیق و تفحص از مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری در دستورکار روز (سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت) مجلس قرار دارد که در صورت تصویب در جلسه علنی روند تفحص از این مرکز در قوه مقننه آغاز می‌شود.

حاجی‌دلیگانی در توضیح محورهای تفحص از مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری، گفت: علت انتشار اطلاعات سری و محرمانه کشور که در این مرکز بوده و نگهداری می‌شده در شبکه‌های بیگانه معاند چیست؟ نحوه نگهداری این اطلاعات و اینکه چه افرادی مسئول نگهداری هستند و به این اطلاعات دسترسی دارند؟ میزان فعالیت‌های مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری و اینکه آیا این مرکز تحت نظر نهادهای نظارتی فعالیت می‌کند یا خیر و همچنین میزان اهتمام افراد این مرکز به حفظ مباحث امنیتی از جمله محورهای تفحص از این مرکز است.

عضو هیئت رئیسه مجلس در تشریح دیگر محورهای تفحص از این مرکز اضافه کرد: آیا افراد مشغول فعالیت در مرکز تحقیقات استراتژیک سابقه سوء امنیتی دارند یا خیر و همچنین بررسی و انطباق محتوای مصاحبه شفاهی با واقعیت‌های تاریخی و صحت اظهار نظرهای ایشان، از دیگر محورهای تفحص از مرکز تحقیقات استراتژیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *