آخرین اخبار

ضرورت افزایش قابل توجه حقوق کارگران بازنشسته

حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با بولتن نیوز: احکام حقوقی متناسب سازی شده همراه با ترمیم حقوق بازنشستگان کارگری هر چه زودتر صادر شود/ضرورت افزایش قابل توجه حقوق کارگران بازنشسته عضو هیأت رئیسه مجلس با تاکید بر افزایش قابل توجه حقوق کارگران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی در سال آینده گفت: سازمان تامین اجتماعی باید احکام حقوقی […]

اشتراک گذاری
24 اسفند 1399
کد مطلب : 45869

حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با بولتن نیوز:
احکام حقوقی متناسب سازی شده همراه با ترمیم حقوق بازنشستگان کارگری هر چه زودتر صادر شود/ضرورت افزایش قابل توجه حقوق کارگران بازنشسته
عضو هیأت رئیسه مجلس با تاکید بر افزایش قابل توجه حقوق کارگران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی در سال آینده گفت: سازمان تامین اجتماعی باید احکام حقوقی متناسب سازی شده همراه با ترمیم حقوق بازنشستگان کارگری را هر چه زودتر صادر کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار بولتن نیوز با بیان اینکه انتظار بود تا احکام حقوقی متناسب سازی شده همراه با ترمیم حقوق بازنشستگان کارگری در آخر امسال صادر می شد، گفت: اینجانب در ۲ ماه گذشته هم در مجلس و هم در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس تلاش کردم تا بخشی از بدهی های دولت در سال آینده به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود که در همین زمینه در قالب لایحه بودجه سال آینده به دولت تکلیف شد تا بدهی خود را به این سازمان پرداخت کند.

وی افزود: طبق مصوبه مجلس دولت در سال آینده ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از واگذاری سهام شرکت‌های دولتی درآمد داشته باشد که ۸۹ هزار میلیارد تومان از این مبلغ باید برای متناسب سازی حقوق و مستمری بازنشستگان کارگران تامین اجتماعی هزینه شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: به رغم اینکه این موضوع در مجلس مصوب شده و قطعا به تائید شورای نگهبان می رسد و نهایی می شود اما هنوز از صدور احکام حقوقی متناسب سازی شده همراه با ترمیم حقوق بازنشستگان کارگری خبری نیست.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه یک هفته تا پایان سال جاری فرصت است، افزود: انتظار است تا مدیران سازمان تامین اجتماعی در این فرصت باقی مانده نسبت به صدور احکام حقوقی متناسب سازی شده همراه با ترمیم حقوق بازنشستگان کارگری این سازمان اقدامات لازم را بعمل آورند تا در سال جدید همراه با میزان درصد افزایش حقوق، شاهد افزایش حقوق کارگران بازنشسته این سازمان باشیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حقوق کارگران بازنشسته حدود ۲ میلیون ۵۰۰ هزار تومان است، گفت: امیدواریم با صدور احکام مذکور شاهد افزایش قابل توجه حقوق این قشر از عزیزان در سال ۱۴۰۰ باشیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما از پیگیری برای پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی اهدافی را مد نظر داشتیم تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی ما همان متناسب سازی حقوق بازنشستگان کارگران این سازمان بوده است. لذا انتظار است تا با صدور احکام مذکور شاهد افزایش قابل توجه حقوق کارگران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی در سال آینده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *