آخرین اخبار

اظهارات واعظی درباره افزایش قیمت ارز سخنان مردم مبنی براینکه دولت خود مسبب افزایش قیمت ارز است را اثبات کرد

حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با بولتن نیوز: اظهارات واعظی درباره افزایش قیمت ارز سخنان مردم مبنی براینکه دولت خود مسبب افزایش قیمت ارز است را اثبات کرد عضو هیأت رئیسه مجلس با هشدار به دولت مبنی بر بازی نکردن با قیمت ارز و احساسات مردم گفت: اظهارات واعظی درباره افزایش قیمت ارز سخنان مردم مبنی […]

اشتراک گذاری
09 اسفند 1399
کد مطلب : 45694

حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با بولتن نیوز:
اظهارات واعظی درباره افزایش قیمت ارز سخنان مردم مبنی براینکه دولت خود مسبب افزایش قیمت ارز است را اثبات کرد
عضو هیأت رئیسه مجلس با هشدار به دولت مبنی بر بازی نکردن با قیمت ارز و احساسات مردم گفت: اظهارات واعظی درباره افزایش قیمت ارز سخنان مردم مبنی براینکه دولت خود مسبب افزایش قیمت ارز است را اثبات کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با بولتن نیوز با بیان اینکه مردم برخی مواقع مطلبی می‌گویند که بعداً صحت آن اثبات می‌شود، اظهار داشت: وقتی مردم مطالب درستی را مطرح می‌کنند مسئولین می‌گویند صحت ندارد اما بعداً معلوم می‌شود که اظهارات مردم درست است.

وی افزود: وقتی قیمت ارز بالا می‌رفت، مردم می‌گفتند خود دولت این قیمت‌ها را افزایش می‌دهد ولی کسی باور نمی‌کرد و حتی شاید ما نمایندگان نیز این اظهارات را باور نمی‌کردیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور مبنی بر اینکه «از نظر اقتصادی قیمت ارز ۲۷ هزار تومان نیست.ما این کار را کردیم تا بتوانیم اقتصاد کشور را اداره کنیم»، عنوان کرد:‌ آقای واعظی در اصفهان گفت که قیمت ارز تابع تحریم‌ها نبوده بلکه تابع تصمیماتی بوده است که ما می‌گرفتیم؛ سؤال ما از آقایان این است که دولتی‌ها به خصوص رئیس جمهور با چه توجیهی چنین تصمیماتی می‌گرفتند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه مسئولیت همه اعضای دولت تضامنی است، اظهار داشت: اگر هر کدام از دولتی‌ها این اظهارات را قبول ندارند باید اعلام کنند که اگر در جلسه‌ای بوده که تصمیم‌گیری شده را قبول ندارند. بگویند ما نبودیم و ما در این تصمیم‌گیری دخیل نبوده‌ایم.

وی با اشاره به ضرر و زیان مردم در بازار سرمایه و بورس خاطرنشان کرد: با توجه به اظهارات واعظی می‌توان گفت تصمیمات دولت در این زمینه هم بی‌تأثیر نبوده و ما عملاً می‌دیدیم که وقتی دولت سهام خود را ارائه می‌کرد قیمت‌ها افزایش می‌یافت اما وقتی سهامی از سوی دولت ارائه نمی‌شود از افزایش قیمت خبری نبود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: ممکن است صاحب‌نظران این موضوع را رد کنند اما گاهی اوقات اینها درست است. مردم به قیمت بورس این دیدگاه را دارند که دولت در کاهش ارزش سهام بورس دخیل بوده است.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: «از نظر اقتصادی قیمت ارز ۲۷ هزار تومان نیست. ما این کار را کردیم تا بتوانیم اقتصاد کشور را اداره کنیم تا امروز دشمنان بگویند که فشار حداکثری شکست خورده و آنها به دنبال حل مسائل هستند و امروز ایران از موضع قدرت است».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *