آخرین اخبار

هشدار آقای حاجی به احراز هویت نشدن حدود ۱۰ میلیون دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به اظهارات مدیرکل ارزیابی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر اینکه ۶۷ درصد از دانش‌آموزان در سال تحصیلی جاری در سامانه آموزش مجازی احراز هویت نشده‌اند، گفت: یعنی حدود ۱۰ میلیون دانش‌آموز احراز هویت نشده‌اند و این یک خطر بزرگ برای آموزش و پرورش کشور است. گروه اجتماعی: عضو […]

اشتراک گذاری
03 اسفند 1399
کد مطلب : 45648
عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به اظهارات مدیرکل ارزیابی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر اینکه ۶۷ درصد از دانش‌آموزان در سال تحصیلی جاری در سامانه آموزش مجازی احراز هویت نشده‌اند، گفت: یعنی حدود ۱۰ میلیون دانش‌آموز احراز هویت نشده‌اند و این یک خطر بزرگ برای آموزش و پرورش کشور است.

گروه اجتماعی: عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به اظهارات مدیرکل ارزیابی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر اینکه ۶۷ درصد از دانش‌آموزان در سال تحصیلی جاری در سامانه آموزش مجازی احراز هویت نشده‌اند، گفت: یعنی حدود ۱۰ میلیون دانش‌آموز احراز هویت نشده‌اند و این یک خطر بزرگ برای آموزش و پرورش کشور است.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار بولتن نیوز با انتقاد از عملکرد وزیر آموزش و پرورش و همچنین معاونین مربوطه اظهار داشت: در کل کشور حدود ۱۴ میلیون دانش‌آموز داریم که با اظهارات مدیرکل ارزیابی وزارت آموزش و پرورش حدود ۱۰ میلیون دانش‌آموز احراز هویت نشده‌اند و این خطر بزرگی برای سیستم آموزش و پرورش کشور است.

وی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش در اردیبهشت ماه سال جاری اعلام کرد «اجازه نخواهیم داد دانش آموزی به دلیل عدم دسترسی به اینترنت یا ابزار هوشمند از آموختن محروم شود»، افزود: همچنین وزیر در خرداد ماه ۹۹ از تهیه تبلت ارزان و آموزشی برای دانش آموزان در سال تحصیلی جدید خبر داد اما واقعیت چیز دیگری بود.

عضو هیئت رئیسه مجلس اضافه کرد: روز گذشته مدیر کل ارزیابی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: «۶۷ درصد از دانش آموزان در سال تحصیلی جاری در سامانه آموزش مجازی، حتى احراز هویت هم نشده اند!!»

حاجی دلیگانی خطاب به وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: اظهارات جنابعالی قبل از شروع سال تحصیلی مردم را امید وار کرد و اکنون با اظهارات مدیرکل مذکور نتیجه کار، روشن و وضعیت واقعی را آشکار کرد و موجی از دلسردی بوجود آورد.

وی با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به عدم احراز هویت ۶۷ درصد دانش آموزان در سامانه آموزش مجازی و عقب ماندن آنها از تحصیل اعلام موضع رسمی کند، افزود: یعنی تنها ۳۳ درصد دانش آموزان احراز هویت شدند این اظهارات مدیرکل ارزیابی وزارتخانه مغایر اعلام مواضع وزیر بوده و در حد یک فاجعه آموزشی است.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: وزیر باید به مجلس پاسخگو باشد و اینجانب در همین زمینه به حاجی میرزایی وزیر مربوطه در صحن مجلس تذکر می دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *