آخرین اخبار

تمام دستگاه‌ها برای اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها وفاق دارند

حاجی دلیگانی: تمام دستگاه‌ها برای اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها وفاق دارند خانه ملت/ عضو هیأت رئیسه مجلس تأکید کرد تمام دستگاه‌های ایران برای اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها وفاق دارند. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش کشورهای اروپایی برای عدم توقف اجرای پروتکل […]

اشتراک گذاری
03 اسفند 1399
کد مطلب : 45637

حاجی دلیگانی:
تمام دستگاه‌ها برای اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها وفاق دارند
خانه ملت/ عضو هیأت رئیسه مجلس تأکید کرد تمام دستگاه‌های ایران برای اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها وفاق دارند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش کشورهای اروپایی برای عدم توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران، گفت: یک قدم از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها که درمجلس یازدهم تصویب شد، عقب نشینی نخواهیم کرد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: تمام دستگاه های مسئول، اقدامات لازم نسبت به اجرای وظایف خود طبق قانون اقدام راهبردی را انجام داده اند و این برای نخستین بار است که قانونی در مجلس مورد وفاق و وثوق تمامی دستگاه های کشور است.

وی افزود: بر این اساس جدول زمان‌بندی برای راه اندازی راکتور ۴۰ مگاواتی آب سنگین خنداب اراک از سوی سازمان انرژی اتمی ارائه شد و برای اجرای ماده ۶ که توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است نیز جدیت داریم و مهلت طرف مذاکره کننده صرفا تا سه شنبه است.

حاجی دلیگانی در ادامه تأکید کرد: چنانچه ۱+۵ تحریم ها، موانع صادرات فراورده های نفتی و موانع بازگشت دارایی های کشورمان در بسیاری از کشورها را برندارند، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف می کنیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به ادعای مطرح شده درباره یافتن آثار اورانیوم در دو سایت هسته ای ایران، خاطرنشان کرد: این ادعاها صرفا بهانه تراشی برای فرار از مسئولیت بوده و سران اروپایی و آمریکا باید بدانند حرف درمانی جواب نمی دهد و آنها باید به خواسته های قانونی ما عمل کنند تا همکاری کنیم./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *