آخرین اخبار

️کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در خصوص سند ننگین ۲۰۳۰

حماسه سازان : حسن روحانی در موضوع سند ۲۰۳۰ مجرم شناخته شد/ صحن علنی مجلس تصمیم نهایی را خواهد گرفت کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در جلسه عصر امروز خود اعمال ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بخاطر نقض اصل ۷۷ قانون اساسی توسط رئیس جمهور درخصوص سند ننگین ۲۰۳۰ را […]

اشتراک گذاری
28 بهمن 1399
کد مطلب : 45585

حماسه سازان :

حسن روحانی در موضوع سند ۲۰۳۰ مجرم شناخته شد/ صحن علنی مجلس تصمیم نهایی را خواهد گرفت

کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در جلسه عصر امروز خود اعمال ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بخاطر نقض اصل ۷۷ قانون اساسی توسط رئیس جمهور درخصوص سند ننگین ۲۰۳۰ را بررسی و پس از اظهارات دکتر امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور، ضمن تأیید نظر جناب آقای حاجی، رأی به مجرم بودن حجت الاسلام حسن روحانی داد و موضوع را برای تصمیم گیری نهایی به صحن علنی مجلس ارجاع داد

در صورت رأی مثبت اکثریت نمایندگان مجلس ، پرونده رئیس جمهور برای رسیدگی و برخورد قضایی به قوه قضائیه فرستاده خواهد شد

حاجی دلیگانی:
♦️رئیس جمهوردرخصوص عدم رعایت اصل ۷۷قانون اساسی مقصر شناخته شد

🔹کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، رئیس‌جمهور را بابت استنکاف از رعایت اصل ۷۷ قانون اساسی مقصر شناخت.

🔹اصل ۷۷ قانون اساسی مبنی براین که عهدنامه‌ها, مقاوله نامه‌ها, قراردادها و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

🔹دولت آقای روحانی سند ۲۰۳۰ را بدون آن‌که در مجلس بررسی‌شده باشد در مذاکره با طرف‌های خارجی امضا و در کشور اجرا کرد ؛ اعضای کمیسیون این مورد استنکاف را مطابق با اصل ۷۷قانون اساسی شناخت و رای به محکومیت رئیس‌جمهور داد.

🔹اگر صحن علنی مجلس نیز استنکاف رئیس‌جمهور را درباره سند ۲۰۳۰ تشخیص دهد، موضوع به قوه قضائیه ارسال می‌شود و آنجا بر اساس قانون باید پرونده‌ای تشکیل و رسیدگی قضایی شود و ازنظر قانونی منعی برای تشکیل پرونده و رسیدگی به تخلف و ترک فعل رئیس‌جمهور قائل نشده است.
اعضای این کمیسیون دردومورد تأیید کرد که رئیس جمهوردرخصوص معرفی وزرای جهاد کشاورزی و صمت درموعدمقرر کوتاهی کرده است اما وی را به جهت رأفت اسلامی مورد بخشودگی قرارداد.

🔹در خصوص توهین‌هایی که رئیس‌جمهور کرده است وبر اساس قانون و شئونات مجاز نیست، در حال جمع‌آوری امضای نمایندگان برای بررسی در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هستیم.

🔹دبیر هیئت‌رئیسه مجلس پیش‌تر نیز در مصاحبه با رسانه‌ها بیان کرد که رئیس‌جمهور ۱۳ قانون مصوب را درزمان مقرر ابلاغ نکرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *